Vše o holení penisu a jak ho oholit bezbolestně

holení penisu příklad na okurce

Holení penisu a dalších intimních partií je celosvětově diskutovaným tématem. Ponechme stranou nějaké mýty a přirozenou krásu zarostlého ohanbí. Pojďte se podívat na to, jak si oholit penis nejlepším způsobem. Na co si dát při holení mužských partií pozor? Pojďte si ho oholit s naším návodem.

Každý muž má k této činnosti svůj vlastní názor, proč ano a proč ne. Každý z nás má nárok na vlastní názor. Někteří muži holení penisu považují jako přehnanou zženštilost a mají za to, že mužské ochlupení v okolí intimních partií je projevem mužnosti. Existují i opačné příklady těchto názorů, které značí, že holení penisu je bráno jako záležitost hygieny nebo jako péče o prostředek, který má zaujmout partnerku. Té se například při orálním sexu bude lépe brát do úst. Když bude dokonale hladký.

Vás nejspíš zajímá holení penisu, protože vám to přijde sexy, praktické, hygienické a kdo ví, jaké další důvody pro holení penisu máte. Já osobně si myslím, že holení intimních partií je správné. 

Holení penisu a následná péče

Oholení penisu je v dnešní době známou každého muže, který o sebe pravidelně dbá. Holením penisu a jeho okolí můžete přispět k optickému zvětšení údu a zároveň tak můžete zlepšit vás sexuální prožitek z pohlavního styku. Holení údu je velkou výhodou při vaginálním styku nebo orální, ale i ruční stimulaci intimních partií mužů. 

Přípravky na péči po holení.

Holení penisu je velmi podobně jako holení ostatních částí těla. Během holení dávejte zvýšený pozor. Obecně je známo, že tato partie je výrazně náchylnější na různé podráždění nebo poranění, které se během holení mohou stát. Mohou poté nastat problémy, které způsobí infekce a záněty těchto drobných ranek. To většinou neznamená nějaký závažný problém, ale v oholených místech to pány pak hrozně svědí. Toto svědění si pak pořád drbeme a tím vznikají větší poranění nebo nepříjemné pocity.

Plánujete první holení vašeho údu? 

Jak jsme již psal, místa v oblasti intimních partiích jsou náchylnější a proto se při prvním holení penisu mohou objevit menší oděrky, zarudlost nebo později zapařeniny, které při druhém nebo dalším holení už nebudou vidět. Vždy je ale potřeba dávat pozor při holení žiletkou na správnou techniku holení.

Zásady techniky mokrého holení žiletkou

žiletka a břit na holení

Pro bezpečné holení použijte nejlépe jednorázové žiletky s více břity. Tyto žiletky jsou uzpůsobené tomu, aby eliminovaly zranění nebo říznutí. Kdo se tím někdy holil, tak ví, že to není pravda a takovým břitem se dokážete také pěkně fiknout.

Holení penisu nebo i jeho okolí

Holení intimních partií kolem údu a přímo penisu, je běžnou činností. Existují však typy mužů, kteří si holí pouze oblast v okolí údu nebo pouze penis. Holení penisu budete mít daleko jednodušší a příjemnější za pomocí elektrického holícího strojku nebo ručního strojku se žiletkou.

Jak správně holit penis a na co si dát pozor

Před holením penisu a intimních partií se držte stejných zásad jako u běžného holení podpaží či vousů. Držte se těchto zásad:

 • Pokožku před holením dostatečně navlhčete a hydratujte, ať nedojde k popraskání kůžičky a nepříjemným bolestem. Během holení penisu a partií kůže nesmí být suchá nebo podrážděná. 
 • Holíte se poprvé? Pak se stává, že holící strojek, který máte vaše dlouhé ochlupení nepobírá tak jak by mělo. Praktickým a téměř bezbolestným řešením je vaše dlouhé ochlupení před holením, zkrátit zastřihnutím pomocí nůžek nebo strojku na vlasy 
 • Máte momentálně v oblasti intimních partií nějakou infekci nebo zánět? Pak vám holení penisu nedoporučujeme, po holení by mohly nastat komplikace jako jsou kožní defekty, vředy nebo puchýře. 

Na co nezapomenout:

 1. Na holená místa naneste pěnu nebo gel na holení a důkladně vmasírujte
 2. Břit namočte do vody a oklepejte
 3. Začněte holit penis. Nejlépe po směru růstu ochlupení
 4. Holení studenou vodou je lepší než teplou. Třeba kvůli menšímu podráždění
 5. I na intimních partiích je dobré použít balzám po holení nebo zklidňující krém

Po holení penisu a jeho okolí dbejte na základy hygienické péče, která je nutnou součástí každého holení. Nepoužívejte parfémované kolínské s alkoholem. To může vaší právě hladce oholené pokožce přidat na podrážděnosti a zarudlosti. 

Nejdůležitějším částí při holení penisu a jeho intimních oblastí je postup. Nejde o žádný složitý a zdlouhavý rituál na den nebo dva. Ve zkratce vám tento postup sepíši:

 • Jako základním krokem je příprava, která vyžaduje nezbytné nástroje pro holení penisu a jeho intimních oblastí. Před samotným holením si nástroje pořádně očistěte a zkuste, zda nejsou žiletky tupé nebo hlavice v elektrickém strojku není nijak poničená. 
 • Následuje holení, pokud používáte elektrický strojek, pak nejlepším a bezbolestným způsobem bude krouživý pohyb, který se doporučuje střídat s holením ve směru hodinových ručiček. Holení s žiletkou je velmi snadné. Stačí abyste ochlupení holili ve směru růstu, tedy shora dolů a po menších částech. 
 • Během holení se snažte jednou rukou pokožku co nejvíce napínat a druhou ochlupení holit, jedině tak docílíte hladké pokožky. 
 • Po dokončení holení vašeho penisu nebo okolních partií si zkontrolujte, zda jste někde na nějaký ten chloupek nezapomněli a pokud ne, tak stačí nástroje pouze očistit a pokožku nabalzamovat nebo nakrémovat produktem, který je určený pro zklidnění a zvlhčení pokožky. 

Když vám holení žiletkou nevyhovuje

Holení žiletkou má nepříjemnou vlastnost, že dráždí pokožku, způsobuje oděrky a za krátký čas začnou chloupky zarůstat. Tohle zarůstání většinou způsobuje to hrozné a nepříjemné svědění. Bohužel jsme každý jiný a každá pokožka se dokáže vypořádat s jinými problémy. Pokud to není váš případ, tak jako první zkuste vylepšit techniku holení žiletkou.

 • Holte po směru růstu ochlupení
  Nikdy toto pravidlo neporušujte. Jet břitem proti směru sice vypadá logicky a efektivně, ale věřte mi, že později zažijete svědící peklo.
 • Na břit netlačte
  Holte se jemně. Chovejte se ke svému penisu šetrně. Neholte protisměru a netlačte.
 • Oholenou část opětovně navlhčete
  Na první „sjezd“ břitem někdy nezískáte dokonale hladký penis. Než se na místo znovu vrátíte žiletkou, tak holené místo navlhčete pěnou, gelem nebo jen vodou. Brit bude klouzat a nezpůsobí oděrky pokožky.

Pokud vám toto nezabere, tak pak vám nezbývá nic jiného než suché holení penisu.

Suché holení penisu

Elektrický strojek na vlasy se dá použít i na holení intimních partií

Jasně není to žádná věda. Když je to žiletkou nepříjemné, tak si intimní partie a penis oholte elektrickým strojkem na vlasy. I u tohoto způsobu si musíte dát dost dobrý pozor na zranění, protože strojek je automatický, takže jede a stříhá, co mu do cesty přijde.

Touto metodou nedocílíte absolutní hladkosti penisu a varlat, ale chloupky budou děsně maličkaté. To znamená, že při jakékoliv sexuální poloze vám nebudou překážet a motat se protějšku do úst.

Proč se holit elektrickým strojkem? No protože tady eliminujete riziko zarůstání chloupků, které vzniká při holení žiletkou. Penis bude hladký. U kořene ho můžete jemně doholit žiletkou, protože tady většinou podráždění nevznikají. Jestli nevíte, kde je kořen, tak mrkněte na anatomii penisu. Bude se vám hodit nejen při pátrání po nejlepších polohách pro muže.

Závěr

Holení penisu je prostě dobrá věc. Samozřejmě záleží na preferencích. Stejně, jako někdo má rád holky zarostlé a někdo hladké, tak holky a ženy mají své preference. Některé se zarostlé mužství líbí a nevadí jí ani při orálním sexu. Třeba má ráda, když ji při tom chloupky lechtají pod nosem.

Ale teď vážně. Kdo se jednou oholil, ten už nechce jinak. Je to prostě praktické. Jak v normálním životě, tak při sexu nebo hygieně. Je asi jedno, jestli se chcete vyholit dohladka nebo jestli si chcete vytvářet zajímavé motivy. Když přijde ranní erekce, tak je mi příjemnější sáhnout na oholený penis než když ho mám zarostlý křovím. Péči o penis se meze nekladou.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *