| |

Venušiny kuličky: jak vybrat, jak je používat nejen k zábavě

žena drží venušiny kuličky

Venušiny kuličky jsou erotickou pomůckou, která je určena ženám. Ženy mohou s užitím venušiných kuliček zažívat maximální rozkoš i vitalitu, protože se používají k posilování pánevního dna. Venušiny kuličky jsou spojené dvojice kuliček, kdy každá z této dvojice má v sobě kovové kuličky. Ty slouží velmi podobně jako vibrátor, tedy vyvolávají při pohybu chvění a jemné vibrace, které se starají o stimulaci vnitřního svalstva pochvy a tím nabízejí velmi příjemné potěšení. 

Venušiny kuličky nemusí sloužit pouze pro zpestření sexuálního vztahu, ale používají se i ke zdravotním účelům. Jelikož nošení venušiných kuliček nutí ženu zatínat svaly. Díky zatínání svalů se posiluje pánevní dno.

Když budete venušiny kuličky nosit a používat správně, tak si můžete navodit kdykoliv a kdekoliv příjemné pocity, ale také, díky posilování a zatínání svalů při jejich nošení, si později budete více užívat sex a nejspíš snáze dosáhnete orgasmu.

Co za oslabení svalů pánevního dna? 

ženské boky

Venušiny kuličky se používají také například při problémech s únikem moči z důsledku ochablého pánevního dna. Nicméně v tomto případě je lepší vše konzultovat použití kuliček za účelem posilování s lékařem.

Venušiny kuličky tedy slouží ke zpevnění a posílení pánevního dna, díky kterému můžete zabránit nežádoucím únikům moči. Na močovou inkontinencí trpí zhruba 20 % žen, která se objevuje především po porodu a provází ji také nadměrná obezita. S přibývajícím věkem ochabují svaly a tím může také dojít k inkontinenci.

Mimo venušiny kuličky můžete pánevní dno posílit také takzvanými kegelovými cviky, které jsou velmi spolehlivou metodou, jak inkontinenci předcházet. 

Mimo těhotenství nebo porod může také za oslabení pánevního dna také větší fyzická námaha, rychlý nárůst na váze, sedavé zaměstnání nebo k oslabení může dojít také po operaci. 

Jak zjistím, že trpím na oslabené svalstvo?

Jedním z prvních příznaků je bolest během sexuálního styku nebo také velmi slabý orgasmus, který žena pociťuje pouze slabými záchvěvy. Když například muž zasune ženě penis do vagíny, tak to může být pro ženu z počátku nekomfortní a muž vycítí, že s vagínou není něco v pořádku.

Tyto problémy často vyvolávají partnerské neshody, které mohou přispět k podráždění nebo k rozpadu vztahu. Ale to bývají až krajní případy u nevyzrálých partnerů. V každém případě s posilováním pánevního dna se za krátko stav změní k lepšímu. Partner při zasunutí rozpozná, že je něco jinak.

Sex pak bude pro oba partnery příjemnější záležitostí.

Další příznak, které si nemůžete nevšimnout, je únik moči neboli inkontinence, kterou žena pociťuje především při zakašlání, smíchu, sportu nebo kýchnutí. Ženy mohou také trápit nepravidelné vyprazdňování se, které nemohou ovládat. Mimoto cítí v podbřišku tlak a mají tak pocit častého močení. 

V případě, že ženy tyto hlavní příznaky ignorují, může nastat výrazné zhoršení stavu, které mnohdy končí operativním řešením. Pro posílení ochablého svalstva se tedy nejlépe hned po porodu doporučuje cvičit známe Kegelovy cviky nebo používat pravidelně Venušiny kuličky. 

Jak venušiny kuličky fungují?

Kuličky se skládají t pláště, ve kterém je další kulička. Při každém pohybu kulička naráží do pláště vnější kuličky. Vzniklé vibrace vyvolávají vztahy pánevního dna. Svalstvo to vnímá jako podvědomé svírání. Venušiny kuličky vám pomohou lépe vnímat svalstvo pánevního dna. 

Kromě toho také vibrace stimulují vagínu zevnitř, což vede k příjemným pocitů, které mohou vyvrcholit orgasmem.

Venušiny kuličky si každý vybaví jako několik kuliček na provázku. Dnes je k sehnání řada produktů, které funguju a používají se jako venušiny kuličky, protože pracují na stejném principu, ale vypadají úplně jinak. Buď to může být je jedna kulička nebo třeba váleček a podobně.

ukázka venušiných kuliček
Takto mohou vypadat tradiční venušiny kuličky

Základní neboli tradiční venušiny kuličky a jejich funkce je závislá na pohybu. Aby se kuličky uvnitř pláště rozpohybovaly a mohly narážet do pláště vnější kuličky, tak je potřeba se pohybovat – chodit, běžet, dělat dřepy a podobně. Jak se ženské tělo pohybuje, tak se pohybují i kuličky.

Vaginální činka Tulipán

Pak jsou zde ale moderní venušiny kuličky. Ty mohou vypadat různě. Nejoblíbenější jsou pravděpodobně různá vibrační vajíčka. Ty jdou ovládat například pomocí aplikace v mobilním telefonu. Vzhledy a tvary se různí. Například tvar kuličky na obrázku výš se jmenuje tulipán. Ten jde klasifikovat jako vaginální činka pomůže ženě prožít lepší sex, silnější orgasmus, o zdravotním přínosu ani nemluvě. 

Jaké Venušiny kuličky si mám pořídit? 

Jestliže jste začátečnice, pak rozhodně sáhněte po nejmenších a nejlehčích venušiných kuličkách. Ty můžete postupem času vyměnit za venušiny kuličky pro pokročilejší ženy. Tělo si musí zvyknout na určitou činnost. Větší či těžší kuličky by vám nemusely pomoci, spíš naopak. Je to velmi podobné, jako když ve fitness zvyšujete cíle a zvedáte postupem času těžší závaží.

Je zapotřebí tomu dát čas.

Jinak je asi nejlepší se řídit pocity, které ve váš jednotlivé tvary, barvy a materiály kuliček vyvolávají. Rozhodně také záleží na tom, zda je chcete primárně ze zdravotních důvodů, nebo jestli za účelem sexuální stimulace, zpestření masturbace a podobně. V takovém případě by vám mohly vyhovovat vibrační kuličky. Ty fungují na dálkové obládání, takže jimi můžete zpestřit partnerské hrátky.

VIDEO z rozbalování 1 kuliček:

Jaký materiál je nejlepší? 

Materiály kuliček. Zdroj: RuzovySlon
  • Ty nejlevnější kuličky jsou vyrobeny z PVC, který je velmi tvrdý, ale osvědčený. Patří mezi obyčejnější, levnější, ale na údržbu nejnáročnější. U těchto venušiných kuliček se cena pohybuje okolo 70,- Kč.
  • Další venušiny kuličky jsou vyrobeny z materiálu ABS, kdy kuličky jsou spojovány PVC nebo bavlněnou šňůrkou. Cenově se pohybují okolo 150,- Kč. 
  • Posledními jsou venušiny kuličky z nejkvalitnějšího materiálu vyrobeny z ABS plastu, které jsou potažené silikonovou vrstvou a spojené silikonovou šňůrkou. Cenově se tyto kuličky pohybují okolo 250,- Kč, a jsou nejen že méně náročné na údržbu, ale jejich životnost je delší. 

Jak se venušiny kuličky zavádí?

Jestliže víte, jak na zavádění menstruačních tamponů nebo menstruačního kalíšku, pak vás u zavádění venušiných kuliček rozhodně nic nepřekvapí. Před zavedením je zapotřebí dbát na hygienický postup, tedy nejdříve si umyjte ruce mýdlem.

Vezměte venušiny kuličky a omyjte je také po teplým proudem vody. Venušiny kuličky se tak nahřejí a budou pro vás při zavádění příjemnějšími. Před zavedením na kuličky naneste kapku lubrikačního gelu a zaveďte obě kuličky do pochvy, co nejhlouběji to půjde.

Zkuste při zavedení kuliček polohu v podřepu nebo s jednou nohou zvednutou. Udělejte pár kroků tam a zpět, jestli vás kuličky nebudou nikde tlačit tak je celý proces hotov. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *