|

Co je to ranní erekce? Proč nemám ranní erekci

Jak všichni víme, erekce neboli ztopoření je takzvanou alfa omegou potence u mužů. Existují dva druhy erekce noční erekce a ranní erekce a jedná se o přirozenou záležitost. V článku si podrobně rozebereme informace o ranní erekci a zjistíme jak ji můžeme využít pro kvalitnější sex.   

Ranní erekce se objevuje v pubertálním vývoji a ustává ve stáří, je pro mnoho mužů zajímavým tématem, jelikož prozrazuje mnoho informací o zdravotní stránce jedince. Ztopoření penisu se objevuje už v noci, a to i několikrát za noc.

Ranní erekce přichází během REM (jedná se o fázi spánku a je charakterizovaná rychlými pohyby očí, nízkoúrovňová svalovou aktivitou a  nízkoproudým EEG) je to čas, kdy prožíváte a poté si i pamatuje takzvané živé sny. 

Jaký pohled na ranní erekci má biologie? 

Ranní erekce je spojovaná s hormony v těle, jedná se o vyšší hladinu testosteronu. Ranní erekci může také způsobovat oxid dusnatý, který se v těle stará o rozšíření cév. Ve fázi REM spánku, se oxid dusnatý uvolňuje do organismu a souvisí tak s erekcí. Mimo to, může být ranní erekce způsobena také jinými procesy. 

K čemu je dobrá ranní erekce? 

Odborníci tvrdí, že ranní erekce slouží ve prospěch běžné erekce při sexuálním styku. Dá se říct, že v podstatě napomáhá ke kvalitnější a lepší erekci. Mysleli jste si, že ranní erekce souvisí s erotickými sny nebo sexuálním vzrušením ve snu? Tak to určitě není. Ranní erekce zajistí zdraví a funkčnost sexuálních funkcí nebo také procesu ztopoření penisu.

Během erekce dochází k zapojení třech topořivých tělísek uvnitř penisu, které se díky oxidu dusnatého dostatečně prokrví. 

Na první pohled se vám ranní erekce může zdát až zvláštní, ale berte to jako jakési cvičení, které zapadá do konceptu spánku. Celkově spánek a relaxace je pro tělo regenerací, kdy dochází nejen k fyzické regeneraci ale i té psychické. I během spánku penis udržuje kondici. 

Odborníci tvrdí, že během REM fáze spánku, je tělo ve stavu, kdy si přehrává pohybové vzorce denní činnosti, které potřebuje tělo zvládnout. Nepochybně erekce je jedním z činností, které člověk denně nebo obden činí.

Jsem jedním z těch, co ranní erekci nemají.

Nemám ranní erekci, jak se k tomu postavit? Značí to nějaký problém? 

V případě, že jste ranní erekci dlouhý čas neměli, pak byste zpozornět určitě měli. Ranní erekce je podle odborníků projevem dobrého zdraví a záleží především na tom, zda jste měli nebo máte problémy spojené s erekcí. Zde bude taky záležet na tom, zda problémy jsou dlouhodobé nebo jen přechodné. 

Krátkodobé problémy s udržením erekce nemusí být něčím neobvyklým, a za příčinou může být psychické nebo fyzické napětí, které člověk zažívá denně. Na světě neexistuje muž, který by neřešil krátkodobý problém s erekce, tento problém zažije téměř každý muž. 

Máte již delší dobu problémy spojené s erekcí nebo ztopořením?

Delší dobu myšleno déle než 2 měsíce, opakovaně a nepřetržitě během každého pokusu o ztopoření. Pak vám určitě doporučíme navštívit odborného lékaře, který s vámi vaše problémy zkonzultuje a případně vás vyšetří. 

Jak mohu nastartovat ranní erekci? 

Už jste nějaký ten pátek bez ranní erekce, a nevíte jak ranní erekce opět dosáhnout? Jak jsme již zmínili, jestliže je ranní erekce dlouhodobým problémem, pak rozhodně navštivte lékaře. 

Velmi úspěšnou podporou ranní ale i běžné erekce je změna jídelníčku a životního stylu se kterým docílíte snížení tělesné hmotnosti. Se správným životním stylem se vám sníží nejen tělesná hmotnost, ale i hladina cholesterolu, která má značný a negativní vliv na erekci. 

Jak je to s ranní erekcí ve stáří? 

Ve stáří už je to s erekcí jinak, ranní erekce třeba už vynechává obecně kvůli poklesu sexuálního libida u mužů, ale i hormonu testosteronu. Jestliže chcete všeobecně erekci podpořit, pak vám můžeme doporučit různé doplňky stravy na podporu erekce, které jsou přírodního charakteru a nabízí tak minimum nežádoucích účinků. 

Mezi velmi oblíbené přírodní doplňky patří Proerecta, Erexan nebo také Vimax, které svými účinky mohou napomoci už během dvou měsíců, ale pravidelného užívání. Jestliže vám změna životosprávy nebo přírodní doplňky nepomohou, pak bude nutné navštívit lékaře.

Ve většině případech se nejedná o vážný zdravotní problém, i přesto by byla návštěva lékaře vhodná. 

Jak ranní erekce působí na muže? 

Zeptáte-li se muže na ranní nebo běžnou erekci, odpoví vám, že je to bezpochyby skvělým nastartováním k sexuálnímu vzrušení, styku nebo hrátkám. Ranní erekce je oproti běžné a noční erekci, silnější, dlouhotrvající. 

Pro dosažení ranní erekce můžete také zkusit zvýšení hladiny testosteronu. Hormon se nachází také v přírodních doplňcích stravy na podporu erekce, které zároveň svým obsahem, mohou sloužit také jako prevence vašeho zdraví. 

S doplňky stravy na podporu erekce nebo ztopoření zkvalitníte sexuální styk a podpoříte udržení ejakulace během styku. Ranní erekce je skvělou šancí jak překvapit partnerku opravdu tvrdým sexem. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *