Swingers party – co to je a jaká jsou pravidla

Začíná být váš dlouhodobý vztah trochu nuda, ale nevěra pro vás rozhodně není řešením? V tom případě by mohly váš uvadající sexuální život trochu okořenit takzvané swingers párty. Pokud se vám při tom slově ježí vlasy na hlavě, případně se začínáte červenat, zapomeňte na cokoliv, co jste si pod tímto pojmem dosud představovali. V dnešním článku vás zasvětíme do tajů této možná zbytečně obávané praktiky.

Co je to swingers party?

Většina lidí, kteří jsou swingers párty zatím úplně nepolíbení, si pod tímto pojmem představují víceméně nezřízené orgie plné násilí, alkoholu a drog. Tato představa je však naprosto mylná. Ač to tak možná pro nezasvěcené na první pohled nepůsobí, swingers párty mají jasně daná pravidla, díky kterým se nemusíte bát se akce zúčastnit. 

Jak vyplývá z názvu, základní premisa je taková, že na swingers párty si jednoduše vyměníme, případně vystřídáme sexuální partnery. To však samozřejmě není povinností – pokud na párty dorazíte s partnerem a nakonec se rozhodnete věnovat jen sami sobě navzájem, rozhodně vás nikdo nevykáže. Zároveň je třeba vzhledem k pronajatým prostorám akce, doprovodnému programu a případným občerstvení počítat s tím, že swingers párty nejsou zdarma.

Co jsou tedy swingeři zač?

Teď už se však pojďme blíže podívat na účastníky této akce, tedy takzvané swingery. Přestože se na swingers párty tu a tam objeví pár, který si chce podobné akce jen vyzkoušet, většina swingerů vyznává swingers párty téměř jako životní styl. Ve všech případech je účast u obou partnerů dobrovolná a sex je samozřejmě bezpečný a s ochranou. A přestože si na swingers párty můžete udělat spoustu nových známých, kteří vyznávají podobný životní styl, swingers párty se účastníte anonymně. 

Rozhodně se nemusíte bát, že se jedná o akci pro osoby s podivnými sexuálními potřebami – swingeři jsou ve většině případů slušní a přátelští lidé, kteří si stejně jako vy chtějí okořenit svůj sexuální život.

Kdo může přijít na swingers party?

Přestože jsou swingers párty v podstatě pro každého, nějaká pravidla účast přeci jen má. Logickým pravidlem je věk nad osmnáct let, zároveň by také swingeři neměli být pod vlivem  drog. Na swingers párty jsou vítány buď páry nebo single ženy – pro samotné muže jsou zpravidla pořádány speciální akce.

Základní pravidla na swingers party

Základní pravidla swingers párty existují především z důvodu zachování nejen bezpečí zúčastněných, ale také pro poskytnutí co nejlepšího zážitku.

Asi nejdůležitějším pravidlem je kromě zletilosti především zdravotní stav. Asi je jasné, že pod tímto pojmem se neskrývají nemoci srdce, jako spíše sexuálně přenosné choroby. Swingers párty se nesmí zúčastnit osoby, které trpí některou z pohlavně přenosných chorob. Zejména v posledních letech je nezbytné, aby účastníci nebyli ani přenašeči například některých virových onemocnění.

Kromě zdravotního stavu je dalším důležitým pravidlem především dobrovolný souhlas. Na swingers párty ne prostě znamená ne. Nikdo nesmí nikoho do ničeho násilím tlačit či ho přesvědčovat k činnostem, kterému mu nejsou příjemné.

Posledním nezbytným pravidlem je soukromí, což se týká nejen anonymity (nemáme povinnost se ostatním účastníkům představovat), ale také zákazu pořizování fotografií či audio a videozáznamů. Výjimkou jsou akce, kde účastníci k natáčení předem dali dobrovolný souhlas.

Jak to na swingers párty probíhá?

Rozhodně se nemusíte bát, že by se hned po příchodu na akci šlo na věc. Swingers párty většinou začíná prvotním seznámením, zpravidla u večeře formou bufetu, kterou případně doprovází welcome drink. Během večeře se začnou mezi účastníky pomalu navazovat vztahy, které se dále prohloubí při další zábavě například formou tance. 

Jakmile se pár dostatečně seznámí s dalším párem, případně ženou, může dojít již k intimnějšímu seznámení na soukromých pokojích. Určitě se nebojte, že by vás někdo nutil do skupinového sexu – ten je jen jednu z mnoha možností. Vše prostě a jednoduše závisí na společné domluvě mezi účastníky.

A co hygiena a bezpečí?

Základem hygieny je především již zmiňovaný zdravotní stav bez jakýchkoliv pohlavně přenosných chorob. K dispozici bývá dostatečné množství kondomů, které bychom měli používat, pokud se s daným sexuálním partnerem nedohodneme jinak. 

Mimo jiné je na swingers párty často možnost využití bazénu, ten však z hlediska hygieny slouží jen k relaxaci a společnému seznamování, ne k samotnému pohlavnímu styku.

Co se týče bezpečí, vždy je třeba především respektovat nastavené hranice partnera či partnerů. V ideálním případě je dobré si nastavit takzvané bezpečností slovo, které bude jasným znamením, že zacházíme přes čáru. Po skončení swingers párty je vhodné s partnerem či partnerkou vše probrat, abychom si byli i pro případné další účasti jisti, že tato forma sexuální zábavy vyhovuje oběma stranám. Rozhodně se nesnažte skrývat případné negativní pocity a upřímně se podělte s partnerem o své dojmy.

Časté otázky

Základní informace o swingers párty jsme snad zodpověděli, teď se však již pojďme podívat na nejčastější otázky, které swingers párty doprovází.

Pokud se mi partner nelíbí, můžu říct ne?

Ano, můžete říct ne. Na swingers párty vše probíhá na bázi dobrovolnosti, kterou musí každý účastník respektovat. Nikdy se nenechte nutit do ničeho, co je vám nepříjemné, případně s člověkem, který vám není sympatický. To by měl respektovat i váš partner/ka. 

Může jít sám muž na swingers party?

Ve většině případů zní odpověď ne. Swingers párty jsou obvykle určené výhradně párům a single ženám. Pokud se jako muž bez partnerky chcete zúčastnit swingers party, musíte vyhledat akci, která povoluje účast single mužů. 

Může jít samotná žena na swingers párty?

Ano, samotná žena na swingers párty přijít může.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *