|

Jak se uspokojit sám

Sebeuspokojení a sedm technik, které existují ve světě mužů. Každý z nás ví, že masturbace neboli uspokojování je pro muže přirozenou a samozřejmou činností, která je pro naše zdraví velmi důležitá. Máte otázku, jak se nejlépe uspokojit svépomocí nebo dokonce, jak přijít na nejlepší postup orálního uspokojení. 

Co je to masturbace?

Mužská a ženská masturbace je normálním lidským projevem sexuálního chování, nejen v dospělosti ale i v dětském věku. Jedná se o druh sexu, který vám zaručuje dávku vzrušení pohlavních orgánů žen nebo mužů pomocí ruky nebo partnera/partnerky. Sebeuspokojování hraje v našich sexuálních životech velmi důležitou roli, která se může aplikovat jako automasturbace, nebo jako masturbace homosexuální či heterosexuální. 

Sebeuspokojování 

Sexuální život nám nabízí erotogenní zóny, které má opravdu každý. Erotogenní zóny jsou velmi důležité k sexuální rozkoši, nejen u žen, ale i u mužů se jeden erotogenní bod najde, víte, který to bude? 

Uspokojování u mužů je spojeno s penisem neboli pohlavním údem, a ten je jedinou erotogenní zónou u mužů. Tato erotogenní zóna mužům nabízí možnosti sebeuspokojení, je to velkou nevýhodou oproti ženám. Sebeuspokojování není až tak jednoduchou činností, je potřeba aby zdraví pohlavních orgánů člověka fungovalo tak, jak by mělo. 

Problémy, které mohou být spojeny s masturbací

Masturbace a uspokojení muže je souhrnem několik procesů, které jsou velmi závisle na zdravotní stav nebo psychickou stránku. Mohou se vyskytovat problémy s podrážděním nebo s vyvrcholením. 

Mezi nejčastější problémy patří:

Malá chuť nebo spíše nechuť na sex

Patří mezi nejčastější sexuální poruchy, které dokážou potrápit každého z nás. Může t být způsobeno nízkým libidem, nebo psychickou zátěží jako je stres, nervy nebo deprese. Snížené libido je něco jako nedostatečný sexuální apetit. 

Nekvalitní erekce

Při tomto mužském problému se vždy nemusí jednat o úplné poruchy jako je erektilní dysfunkce nebo impotence. Předem je důležité při zjištění tohoto problému si ujasnit co nekvalitní erekci způsobuje a začít tento problém nějak řešit. Může se jednat o problém slabší, nebo dlouhotrvající erekce či problém spojený s udržením ztopořeného penisu. (Jak zlepšit erekci)

Předčasná ejakulace jako rychlé vyvrcholení

Mnoho z nás tyto poruchy zná i z dočtených článků kdy se rychlé vyvrcholení u mužů nazývá předčasnou ejakulací, který přivodí vyvrcholení do jedné až dvou minut od manipulace penisu. (oddálení ejakulace)

Opožděná ejakulace

Jako opak proti předčasné ejakulace je opožděná ejakulace, jde o stav pozdějšího vyvrcholení například vlivem špatné stimulace penisu, nebo o sexuální dysfunkci jako je anorgasmie. 

Myslete na to, že pro kvalitní uspokojení je zapotřebí správné kombinace sexuální stimulace a naslouchání vašeho organismu, které zahrnuje libido a funkci mechanismu mužské erekce. Během mužské erekce dochází k dostatečnému prokrvení penisu, a především k udržení krve v topořivých tělíscích. Pro značné libido je zapotřebí mít dostatečnou hladinu testosteronu.

Jaké mohou být příčiny poruch sebeuspokojování? 

Detailněji se zaměříme na to, co všechno může způsobovat příčiny poruch sebeuspokojování. Ve většině případů jde o problémy spojené s funkcemi pohlavních orgánů nebo hormonálního a nervového systému. 

  • Nízké libido může způsobovat nedostatečnou chuť na sex nebo nekvalitní erekci.
  • Problém spojený s nedostatečným prokrvením mužského údu.  (Jak zlepšit a podpořit erekci)
  • Mohou se vyskytovat rušivé vlivy na okolí
  • Špatný způsob sexuálního dráždění a stimulace

Nezpozoroval jste na sobě nějaký z těchto vážnějších problémů, pak může jít o problém spojený přímo s masturbací. U uspokojování nikam nespěchejte, dbejte na přípravu, tak samo, jak to je u běžného sexuálního styku, tak je to i u masturbace jako součást předehry.

Tipy, jak masturbovat

Myslíte si, že je masturbace pouze o pohybu nahoru a dolů? Nejjednodušším pohybem je sice nahoru a dolů, vy však můžete kombinovat tento jednoduchý pohyb se sevřenou dlaní nebo vytvořením oka pomocí palce a ukazováku, který bude váš penis tímto pohybem a tvarem dráždit o to více. Nezapomínejte při stimulaci použít lubrikační gel, který není nikdy na škodu. Zkuste před masturbací začít předehrou jako je masáž prostaty a varlat. 

Tip: Přečtěte si náš samostatný článek o masturbaci: Jak masturbovat: techniky masturbace

Inspiraci a fantazii se v sexuálním životě meze nekladou. Zkuste během masturbace zjistit zda není poloha, která by pro vás byla během uspokojování pohodlná i tím lze dosáhnout kvalitního a úspěšného vyvrcholení. 

Podobné příspěvky

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *