Jak změřit penis a do je důležitější? Délka nebo síla?

jak změřit penis

Každý muž si alespoň jednou za svůj život svůj penis přeměřil. Vztah mužů k jejich penisům je někdy opravdu těžko pochopitelnou záležitostí. Nevěřili byste, ale ke měření penisu se muži nebo spíš chlapci uchylují už v době dospívání. Nicméně penis měří i starší muži. Ať jste mladý nebo starý, pojďte se podívat na návod, jak správně změřit penis.

Myslíte si, že pro podání kvalitního sexuálního výkonu je potřeba znát přesné rozměry a míry penisu? Ne, v tom to opravdu není. Měření penisu spočívá pouze ve zvědavosti mezi chlapy. No a také v nahánění ega. Kdo má větší? Vedou se spory o tom, zda na velikosti záleží, nebo nezáleží. Preference každého muže a ženy jsou různé, takže někomu na velikosti záleží a má raději větší, ale pak jsou také ženy, které mají raději průměrné až menší velikosti penisů, protože s těmi je pohlavní styk bolí méně.

Co rozhoduje: délka nebo tloušťka?

Kdo to u dam vyhraje? Dlouhán nebo tlusťoch?

Budete možná překvapení, ale dle mnohých průzkumů většina žen velikost partnerova údu neřeší. Přesto se ale mnoho žen shodlo v tom, že daleko důležitější je tloušťka penisu, než jeho délka. Nicméně v partnerském milostném soužití nakonec více záleží na šikovnosti nežli na centimetrech. Ostatně na tom se shodne většina žen. Samozřejmě existují i ženy, které taví dlouhý penis na první místo. Takových je ale minimálně. Takže pánové nevěste hlavu. V tabulce níže možná uvidíte, že patříte ke zdravému průměru.

Průměrné délky penisů

Délka při erekci penisuProcentuální zastoupení v populaci mužů
pod 9,5 cm2,5%
9,5–11,5 cm13,5%
11,6–15,3 cm68%
15,4–17,4 cm13,5%
nad 17,4 cm2,5%

Jak správně změřit svůj penis?

K měření vždy použijte krejčovský metr.

Než se do měření vašeho penisu pustíte, musíme si určit pravidla, které vám pomohou zjistit jeho správné rozměry. Jako prvním a zásadním krokem je, že měření se provádí pouze ve ztopořeném stavu. Stav při erekci se dost podstatně liší od klidového stavu. To samozřejmě sami dobře víte. Míry v klidovém stavu vám jsou absolutně k ničemu, protože pro fyzický styk potřebujete mít pevnou erekci. Bez erekce nezasunete. Pokud vám přijde, že je váš penis v klidovém stavu malý. No a co? Na čůrání to stačí.

Jaké míry nás při měření zajímají:

 1. Délka penisu:
  U přeměřování délky penisu se bere v potaz délka celého údu. Od jeho začátku, který začíná u těla (kořene) až po konec neboli špičku vašeho žaludu. 
 2. Obvod penisu:
  U tohoto měření si můžete vybrat ze dvou postupů přeměřování obvodu vašeho penisu. První zahrnuje měření obvodu v těle (uprostřed) penisu. Druhá metoda je měření přes žalud, kde se nachází nejsilnější místo penisu.

Jestliže se v těch názvech moc nevyznáte, tak se nejprve podívejte na článek anatomie penisu, kde se naučíte znát svůj penis dokonale.

Návod krok po kroku, jak měřit

Jak přeměřit délku penisu

Penis přeměřujte z jeho vrchní strany pomocí krejčovského metru od podbřišku až ke kosti.

 1. Stimulujte penis k erekci
 2. Nahmatejte stydkou kost v podbřišku
 3. Přiložte krejčovský metr na vrchní stranu penisu
 4. Změřte metrem délku od stydké kosti až na špičku žaludu

Máte penis zakřiveného tvaru? V tomto případě nepřikládejte krejčovský metr přímo na úd, ale měřte mimo penis stejným postupem jako píšeme nahoře, tedy od kosti až po konec penisu. 

Nejde vám kost nahmatat? Nevadí, k tomuto úkonu je zapotřebí abyste měřili co nejvíc směrem k podbřišku. Mnoho mužů má v podbřišku uložený podkožní tuk, ten se do měření nesmí počítat, a tím se stává, že míry podkožní tuk zkresluje. 

Jak přeměřit obvod neboli tloušťku penisu

Při měření tloušťky penisu je nutné dodržovat opačných postupů jako při měření délky vašeho údu. Pracujte s obvodem penisu, přeměřte rozměry nejlépe na několika místech, občas se stává že je penis odlišných rozměrů. 

 1. Doveďte penis k erekci
 2. Použijte krejčovský metr
 3. Změřte penis v jeho polovině po obvodu kolem dokola
 4. Změřte penis v nejsilnějším místě okolo žaludu
 5. Změřte penis těsně u kořene
 6. čísla si zaznamenejte a vypočtěte průměr

Změřte obvod hned na začátku podbřišku, poté ve středu, a nakonec někde v místě pod žaludem. Pak tyto čísla dohromady zprůměrujte a vyjde vám jeden rozměr tloušťky, ten bude končeným výsledkem měření vašeho penisu. Takže řekněme, že jste za zaznamenal 3 hodnoty: 11,4 cm, 12 cm a 11,8 cm. Tyto naměřené hodnoty sečtěte a vydělte třemi. V tomto případě by vám vyšel průměrný obvod penisu 11,73 cm. Je to moc nebo málo?

V průzkumech se uvádí, že průměrný obvod penisu u Evropanů jsou 11-13 cm.

Pravidla pro co přesný výsledek měření

 • Penis musí byt ve stavu erekce
 • Pro měření používejte zásadně krejčovský metr.
 • Podkožní tuk se snažte co nejvíce zatlačit, aby nezkresloval měření

Závěr

Ačkoliv všude slýcháte, že na velikosti nezáleží, tak se stejně budete chtít neustále přeměřovat a poměřovat s ostatními. Ono už to u nás mužů asi jiné nebude. Neustále potřebujeme mezi sebou soutěžit a i sami sobě něco dokazovat. Možná vás překvapí, že vaši partnerku velikost penisu vlastně ani tolik nezajímá a příjemné chvíle při milování jí způsobují jiné věci. Každopádně nechci říct, že by měření vlastního přirození bylo špatné. Tak to ani náhodou, je potřeba vědět, jakou máme výbavu, abychom ji před kamarády mohli zveličovat. Ne teď vážně, jestli vás trápí velikost vašeho penisu: poměřte se s průměrnými hodnotami v tabulce z tohoto článku a možná vám to zvedne sebevědomí. V posteli se snažte být kreativní a pozorní. To vaše partnerka ocení více, než když ji poleze penis přes vagínu až do krku.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *