|

Noční erekce – je to problém nebo šance si užít?

noční erekce

Znáte to, koukáte večer na televizi nebo třeba ležíte v posteli, v noci spíte, a najednou vám ztvrdne. Dost možná máte chuť na sex. Jenže jste třeba vyděšený z toho, že máte z ničeho nic erekci. U mužů je to běžným jevem, který poukazuje na dobrý zdravotní stav. 

Existují ovšem i případy, kdy může tato noční erekce být nepříjemnou až bolestivou záležitostí. Může se stát, že vás erekce vzbudí i několikrát za noc. V tomto případě se neznepokojujte, je to opravdu součástí běžného života muže. Co dělat v případě, že se noční erekce u vás vůbec neobjevuje? A zajímá vás, proč k noční erekci dochází? Tak pojďte číst.

Trápí vás noční erekce, nebo jste jedním z těch, komu se noční erekce neobjevuje? Existuje opravdu mnoho příčin, proč se u vás noční erekce neobjevuje, a nebo objevuje. Jestliže máte problém s tím, že erekce nepřichází ani po stimulaci penisu, tak máte pravděpodobně problém s erekcí. Pak by vás asi nejspíš zajímalo, jak zklepšit a podpořit erekci.

Jak a proč dochází k noční erekci?

Noční erekce přichází během REM fáze spánku. Jedná se o fázi spánku jako hluboký spánkový cyklus. REM fáze spánku se dostavuje každou noc. A to je dobře, protože se při této spánkové fázi mozek vyrovnává s myšlenkami. A je to také chvíle, kdy si mohou odpočinout důležité receptory v těle. K fázi REM spánku může dojít až 5x za noc. Tato fáze spánku vám přináší takzvané živé sny, které jsou často příčinou noční erekce. Penis prostě začne reagovat při aktivaci různých částí mozku. Vy si to neuvědomujete, protože spíte, ale tělo funguje dál. V tomto případě nejde o nic hrozného. Někdy se stává, že mladí muži ve spánku ejakulují a pak se probudí s mokrámi trenýrkami. Je to běžná věc. Pokud se s mokrýmy trenýrkami budíte až příliš často, tak zkuste pravidlně masturbovat. Jak masturbovat se dozvíte v našem článku o technikách masturbování.

K noční erekci dochází nejčastěji v REM fázi spánku.

Už tedy víme, že noční erekce má mnoho společného s polucí, což je samovolný výstřik ejakulátu, který probíhá ve spánku. Tu mohou zažít především dospívající muži. Poluce i noční erekce je spojena s hladinou hormonu testosteronu. Bohužel v tomto případě vám jsou techniky oddálení ejakulace k ničemu.

Hormon jako je testosteron stojí za příčinou problémů s erekcí, chcete vědět proč je dobré nedostatek testosteronu řešit?

Jaký vliv má hladina testosteronu na noční erekci?

Jako běžná nebo ranní erekce souvisí s hladinou testosteronu, tak je tomu i u noční erekce. Testosteron je zodpovědný za kvalitu nebo sílu mužské erekce. Podobně i s chutí k sexuálnímu styku. Během noční erekce nemusí dorazit pouze jedna, ale nespočet erekcí, které mohou trvat i desítky minut. Pokud vás budí ze spaní, tak pak je nejlepší se takové erekce zbavit masturbací nebo sexem.

Noční výstřik semene neboli poluce?

ejakulace neboli poluce ve spánku

Samovolný výtok semene v noci a ve spánku je pro mnoho dospívajích mužů noční můrou, se kterou se neradi svěřují svým rodičům. Takzvaná poluce je ale běžným jevem v dospívajícím věku. Rozhodně není třeba se za noční výron semene stydět. Sice se vzbudíte ráno s mokrým spodním prádlem a možná i s mokrou peřinou, ale buďte rádi, že máte erekci a ejakulujete. K poluci ostatně může docházet v jakémkoliv věku.

Proč k výronu semene ve spánku dochází není úplně jasné. V první řadě se vědci domnívají, že jde o přímý důsledek stimulace penisu erotickými sny a vzpomínkami. Jenže pak jsou zde muži, kteří mají erotické sny, ale ty k výtoku semene nevedly. Jak je to tedy možné? Pravděpodobně je to v důsledku nahromaděného spermatu, kterého se tělo potřebuje zbavit. Pokud mladí muži v pubertálním věku nemají dostatek sexuálního vyžití a nemasturbují, tak pak se jim sperma hromadí. Dospívající muži však mají spoustu sexuálního apetitu. Jednoduše řečeno jsou velice vzrušiví, nadržení. Pokud občas neupustí páru například masturbací, tak pak se v noci tělo potřebuje zbavit nahromaděného ejakulátu, aby uvolnil místo pro další.

Mají starší muži noční erekci?

Kvalita erekce s postupem věku klesá. S tím klesá časnost výskytů erekce. Mužům jednoduše klesá testosteron, už nejsou tak vzrušíví, jen tak něco je nevyprovokuje k sexuálním fantaziím. Nicméně ani starším mužům se noční erekce nevyhýbá. Je to dobře? Tak to opravdu je. Tělo si totiž samovolnou erekcí testuje, jestli všechno funguje správně. Pokud vás v pokročilejším věku vzbudí noční erekce, tak víte, že je vše v pořádku. Penis a jeho topořivá tělíska fungují správně a pravděpodobně se i správně prokrvují. V takovém případě asi nemáte ani pomyšlení užívat prášky na erekci. Nejspíš to nepotřebujete. Ono chuť na sex ovlivňuje zejména libido. Pokud chuť na sex nemáte, a přesto nemáte s erekcí problém, tak pak by vás mohlo zajímat téma, jak zvýšit libido.

Co když přijde s noční erekcí chuť na sex?

Noční erekce a chuť na sex může být velice pravděpodobnými. Pokud vás noční erekce probudí a nejste ospalý, tak možná budete chtít ztopořeného ponisu využít. Jednak proto, že jste asi vzrušený, takže kvůli tomu nemůžete usnout. Jenže pak vyvstává otázka, co s tím? Pokud je po ruce váš protějšek, který je k sexuálním hrátkám uprostřed noci otevřený, tak pak máte vyhráno. Můžete si užít krásný sex. Pokud ležíte v posteli sám, partnerka nechce vstávat, tak pak vám zbývá jedině masturbace. Ta protrénuje prokrvení vašich cév, prokrvení penisu a uvolní sexuální vzrušení. Jen musíte mí po ruce kapisníčky.

Co když nemám večer a v noci erekci?

Pokud nemáte během noci, kdy spíte, erekci, tak to neznamená, že je něco špatně. Jen už prostě podněty v mozku nejsou tím, co by vás pořáídně vzrušilo. Pokud tedy při stimulaci penisu ať už při masturbaci nebo během sexuálního styku erekce snadno dosáhnete, tak pak nemáte vůbec žádný problém. Občas však absence noční erekce může znamenat poruchy psychického rázu jako jsou deprese, které zapříčiní například pracovní vypětí, ale pak by se mohlo jednat o špatné prokrvení penisu a jeho topořivých tělísek.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *