|

Jak zvýšit testosteron – jak se stát nadrženým alfasamcem?

muž chce zvýšit testosteron

V sexuálním životě je testosteron pro muže důležitý k pevné kvalitní erekci a také ke stimulaci libida (chutě na pohlavní styk). Existuje mnoho terapií, návodů a doplňků stravy, se kterými lze hladinu hormonu testosteronu zvýšit nebo udržovat. Pojďme se podívat na to, co to vlastně testosteron je a jak jej můžete zvýšit. 

Co to je testosteron? 

Jedná se o nejdůležitější pohlavní mužský steroidní hormon. Ten se u mužů produkuje ve varlatech a patří do anabolických steroidů, které ovlivňují spermatogenezi, brání osteoporóze a udržuje mužům charakter ochlupení. Mimoto je zodpovědný za vývoj chlapců v pubertě. Muž dosáhne nejvyšší hladiny testosteronu v období dospívání, poté od 25 do 30 let hormon klesá, a to v průměru o 1 až 2% ročně. Testosteron je obecně spojovaný s dominancí, sexuálním chtíčem, libidem, ale také s agresivitou.

Molekuly hormonu testosteron
Molekuly hormonu testosteron

Mužské tělo při snížení nebo zvýšení hladiny testosteronu vydává informace o stavu. Při snížení hladiny dostane hypofýza takzvaný signál, díky kterému se začne tvořit testosteron a jeho hladina v těle se zvýší. Kolem 30 roku dochází ke snížení tvorby hormonu. V tomto věku je důležité tvorbu tohoto hormonu podpořit.

V základu stačí dělat například silové sporty, takže je na místě chodit do posilovny, ale ke zvyšování hladiny testosteronu přispívají i další sporty jako běh nebo jízda na kole. Pamatujte však na to, že je potřeba sportovat alespoň 40 minut v kuse. Ale pozor. Pro zvyšování hladiny testosteronu nejsou dobré dlouhé běhy jako maratony.

Potíže, které nastávají při poklesu hormonu testosteronu

 • horší spalování tuku
 • srdeční onemocnění
 • problém s nabíráním nebo udržením svalové hmoty
 • psychickou pohodu jako jsou výkyvy nálad nebo deprese
 • omezení soustředění
 • poruchy spánku
 • sníženou sexuální touhu
 • poruchy s erekcí
 • snížení libida

Jak zvýšit testosteron?

Existuje opravdu mnoho variant, jak zvýšit hladinu mužského testosteronu, například v podobě přírodních produktů (jako jsou nejlepší prášky na erekci), ale také formou jiných tablet, které jsou považovány jako doplněk stravy pro muže. Základem zvýšení hladiny testosteronu budou také změny ve vašem životě.

Zkuste zlepšit svou životosprávu, nestresujte se, dostatečně se pohybujte, pravidelně odpočívejte a vyhněte se nadměrnému kouření, alkoholu nebo drogám. K životosprávě je také zapotřebí upravit váš dosavadní jídelníček, který přispěje k nějakým těm kilům dolů. 

Pro cíl zvýšení hladiny testosteronu je důležité vědět, že jsou pro tvorbu důležité bílkoviny, cholesterol, vitamíny a minerály. 

Návod, jak na zvýšení testosteronu?

 1. Dopřejte si pravidelný sex nebo masturbaci. Pravidelným sexem docílíte zvýšení hladiny až o 70 %.
 2. Omezte stresové situace, které aktivují hormon kortizol (zabiják hormonu testosteron). 
 3. Nedostatečný spánek má také značný vliv na hladinu testosteronu, vyspěte se ideálně 7-8 hodin denně
 4. Úprava životosprávy hraje další zásadní roli při tvorbě testosteronu. Zaměřte se na správnou životosprávu, která bude obsahovat dostatečný příjem sacharidů, které budou blokovat hormon kortizol. 

Co do svého jídelníčku přidat? 

Některé potraviny přispívají samy o sobě ke zvyšování hladiny testosteronu. Podporují jeho tvorbu a z toho důvodu by je měli muži konzumovat pravidelně.

 • kvalitní červené maso
 • vejce
 • špenát nebo brokolice
 • avokádo, banány nebo jahody
 • ořechy

Zařazení pravidelného pohybu, ať už běhu nebo procházek. Při cvičení se zaměřte spíše na silové cviky a HIIT tréninky, které na YouTube jsou v nekonečném počtu. 

Dostatek tekutin v těle je důležitým prvkem nejen pro testosteron ale všeobecně. Zaměřte se na vypití ideálně 2l denně. 

Kdo mi udělá kontrolu testosteronu a jaká je jeho optimální hladina?

Tyto hodnoty dovede zjistit pouze lékař při odběru krve a jeho podrobném rozboru, jinak řečeno biochemický rozbor krve. Odběry se dělají vždy ráno, nalačno a opakovaně, kdy je hladina hormonu nejvyšší. Proto různé testy nejsou nikdy přesné, ale mohou aspoň odhalit zvýšené riziko snížené hladiny. 

Testosteron se může zvyšovat i sám. Jaká je příčina?

Pokud zjistíte, že se hormon zvyšuje bez příčiny zcela sám, může se jednat o projevy některých nemocí. Za nechtěné zvyšování může nejčastěji bujení nádorových onemocnění, dlouhé užívání steroidů pro nárůst svalové hmoty, nadměrné užívání doplňků stravy pro zvýšení testosteronu nebo špatné užívání hormonální léčby.

Druhy testosteronové léčby

1. Testosteronové gely

Gel pro zvýšení testosteronu vám může předepsat pouze lékař na základě řádného lékařského vyšetření. Nesnažte se gely nakupovat sami přes e-shopy nebo na černých trzích. Tyto gely by vám mohly způsobit spoustu nežádoucích účinků jako jsou silné bolesti hlavy, akné, nespavost, psychické problémy, snížení tvorby spermií a jiné. 

2. Testosteronové injekce

Účelem těchto injekcí je regulace hladiny testosteronu, kdy tuto léčbu užívají především muži s nízkou hladinou tohoto mužského hormonu. V tomto případě také pouze doktor může posoudit vhodnost.

Injekce mají špatný vliv na organismus, a tak mohou zruinovat vaše zdraví. V tomto případě jsou lepší variantou gely. 

Testosteronové injekce vám mohou způsobit:

 • problémy s játry nebo dokonce selhání jater
 • zvýšit riziko mrtvic a infarktů
 • vznik krevních sraženin a blokování cév
 • růst prostatických tkání a rakovinu prostaty

3. Testosteronové náplasti

Testosteronové náplasti jsou velmi jednoduché na aplikaci. Jejich nalepení na tělo přispívá ke zvýšení hladiny testosteronu v těle. Je nutné je lepit každý den a i v tomto případě byste se měli obrátit na lékaře. Jsou tu i možné nežádoucí účinky jako je svědění, pálení, které může vyvrcholit alergickou reakcí. 

4. Testosteronové tablety

Testosteronové tablety jsou vhodné pro podporu a zvýšení hladiny testosteronu v těle. Obsahují velmi účinné a aktivní látky, které mohou být i přírodního charakteru. Testosteronové tablety můžeme dělit na léky s předpisem nebo na doplňky stravy přírodního charakteru. Jestliže máte obavy z nežádoucích účinků, pak zkuste doplňky stravy a přírodním obsahem. 

Shrnutí

Hladinu testosteronu je možné zvýšit. V lehčích případech je možné přispět k tvorbě testosteronu změnou životního stylu, sportováním a promyšleným jídelníčkem, který ale není nějaká věda. Jde jen o to, zařadit do stravy správné nakopávače testosteronu. Pro rychlejší podporu jsou zde například různé potravinové doplňky jako ty nejlepší tablety a prášky na erekci. Ty se sice označují jako pomocníci s erekcí, ale mezi jejich účinky patří i podpora tvorby testosteronu. Kvalitnější erekce je pak plusem a můžete ji využít k příjemným chvilkám sám se sebou (jak masturbovat) nebo k utužování partnerského vztahu. Však vy víte, jak to myslím.

Pokud si ale myslíte, že jste v horším stádiu, kdy tvorbu testosteronu nepodpoří nějaké cvičení nebo přírodní doplňky, tak pak je na čase zvážit léčbu. Nikdy se nezačínejte léčit sám. Vždy k tomu účelu vyhledejte lékaře. Když si začnete stanovovat svoji diagnózu sám, tak ji jednak stanovíte špatně a tím si v konečném důsledku uškodíte.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *