Citlivý žalud

Žalud je součástí mužského pohlavního orgánu neboli penisu společně s močovou trubicí, ze které se dostává následný ejakulát. Žalud patří mezi jednu z erotogenních zón u mužů. Ti jsou při jeho stimulaci velice citliví. Sexuální dráždění žaludu společně s drážděním uzdičky přivádí muže k vyvrcholení a následného výstřiku spermatu neboli ejakulace. 

Mohou ale nastat problémy v podobě přecitlivělosti žaludu. Proč tomu tak je a jak se toho zbavit, vám poradíme v následujícím textu. 

Každý muž má odlišný penis, ať už se jedná o menší či větší nebo užší či širší obvod, jedno přece jenom mají společné. A to jeho zakončení, které je ve tvaru žaludu. U citlivého žaludu nejde o poruchu nebo problém, který by mohl bránit například plodnosti nebo potenci. Může se ale stát, že by to mohlo vyústit do vážnějšího zdravotního problému. Mnoho mužů bere citlivý žalud jako nepříjemnost, která se může dostat do psychické nepohody každého chlapa. 

Příznaky citlivého žaludu? Kdy je žalud příliš citlivý?

Každý dotek je skoro až nepříjemný

Obecně je známo, že oblast v okolí žaludu a uzdičky je citlivější na doteky, tření nebo jakoukoliv stimulaci. Oblast je totiž velmi bohatě inervována za účelem sexuálního vzrušení. Může se stát, že přijde období, kdy váš žalud bude až příliš citlivý, kdy tomu tak může být? 

 • Ve fázi extrémního případu je pouhý pocit na dotek žaludu nepříjemný a bolestivý
 • Jestliže vás trápí nepříjemný kontakt žaludu s rukou, látkou (například od oblečení) nebo podněty pak je váš žalud pravu příliš citlivý 

Přecitlivělost ve ztopořeném i neztopořeném stavu

Zkuste rozeznat zda vás citlivost trápí ve ztopořeném stavu nebo mimo ztopoření, jestliže se příliš velká citlivost vyskytuje i v neztopořeném stavu pak jde pravděpodobně o podrážděnou předkožku a pokožku. Tento problém nastává u více než 3 % mužů. 

Přecitlivělost pouze ve ztopořeném stavu

Jestliže je citlivost pouze ve ztopořeném stavu, pak je třeba se dopátrat zda za tímto problémem nestojí krátká uzdička nebo není problém ve špatném stahováním předkožky. 

Jaké rozdíly mezi běžnou a zvýšenou citlivostí mohou nastat? 

Při běžném přecitlivění žaludu: 

 • citlivost může nastat při úplném odhalení žaludu, kdy například nosíte velmi těsné spodní prádlo a to svým těsným materiálem dráždí žalud
 • je váš žalud běžně přecitlivělý na dotyk rukou, pak za použití lubrikantu je tato bolestivost mírnější

Při extrémním přecitlivění žaludu: 

 • jestliže trpíte na zvýšenou citlivost žaludu, může se objevit zčervenání pokožky, které vede k nepříjemnému pocitu ale i bolestivosti
 • v extrémních případech citlivosti může docházet k nesnesitelné citlivosti žaludu při lubrikaci, důsledkem toho mohou být bolesti nebo příliš rychlá ejakulace

Jste během stimulace (masturbace) příliš citliví i na tlak nebo krouživé pohyby? Jestliže se jedná pouze o citlivost jen na tyto pohyby, pak může jít o nejčastější příčinu přecitlivělosti žaludu a to důsledkem sexuální nezkušenosti. Opakovanou masturbací a sexuální stimulací se těchto problému zbavíte. Častá masturbace může být příčinou přecitlivělého žaludu.

Další symptomy, které mohou být spojené s příliš citlivým žaludem:

 • pociťujete pálení v neztopořeném stavu vašeho penisu
 • pocit tlaku nebo svědění při nošení velmi těsného prádla
 • příliš rychlá ejakulace může způsobovat přecitlivělost žaludu
 • narudlá až začervenaná pokožka
 • problém jako je rychlé vzrušení se
 • bolestivost během pohlavního styku

Předčasná ejakulace a příliš citlivý žalud

Řešíte problém s přecitlivělým žaludem, a ten vás přivádí k příliš rychlé ejakulaci? Tento problém je u přecitlivělého žaludu velmi častým, neřešte proto příliš rychlou ejakulaci, ale spíše ten problém, který to způsobuje a tím je příliš velká citlivost žaludu. 

TIP: Jak na oddálení ejakulace?

Jaké příčiny mohou stát za příliš citlivým žaludem? 

Může jít o přechodné nebo o trvalé problémy jako je příliš velká citlivost žaludu, avšak někdy může jít o vážnější charakter a je pravděpodobné, že tyto problémy v extrémních případech sami nevymizí. Víte, že pociťujete přecitlivělost penisu, příčin může být mnoho, my vám představíme nejčastější z nich:

Nevhodné spodní prádlo, které je velmi těsné

Jedním z příčin, které mohou způsobovat přecitlivělost žaludu je i nošení příliš těsného spodního prádla. Tento problém zjistíte při pohledu na žalud, většinou se projeví svěděním a začervenáním pokožky nejen v oblasti žaludu ale i v šourku.

Nevhodný prací prostředek nebo aviváž

Tak samo je to i u nevhodného pracího prostředku nebo aviváže, která může špičku penisu dráždit a tím způsobovat svědění nebo zčervenání žaludu. Jestliže se bude jednat o alergickou reakci, pak by svědění a zarudlost nemusela být pouze na místě v okolí žaludu, ale i jinde na po těle. 

Kožní infekce v okolí žaludu

Méně častou příčinou je kožní infekce, která způsobuje příliš velkou citlivost žaludu. Mohou za tímto problémem stát kvasinky nebo jiné mikroorganismy, které se k vám dostanou pomocí pohlavního styku nebo jiného externího prostředí. Kožní infekce často poznáte příznakem, který způsobuje bolestivost během nebo po močení.

Fyziologický problém

Fyziologické faktory s tímto problémem mohou také souviset, například může přecitlivělá pokožka být od vašeho narození, tak samo je to s uzdičkou, která může být příliš krátká a neumožní tak stažení předkožky. 

Operační zákrok

Prodělali jste v poslední době nějaký chirurgický zákrok například jako je obřízka? Pak je tento faktor typickou příčinou těchto problémů jako je přecitlivělost žaludu. Tyto problémy by ale měly vymizet do pár týdnů. Pro zmírnění těchto příčin se poraďte v lékárně, existuje nespočet gelů a mastí, které jsou určené přímo na citlivost žaludu po zákrocích. 

Sexuální nezkušenost

Příčina jako je nedostatečná sexuální zkušenost se týká především mladistvých nebo dospívajících mužů. Jestliže nemáte dostatek sexuálních zkušeností, může se stát, že dráždění nebo jakákoliv jiná stimulace pro vás bude velmi nepříjemnou záležitostí. Vše je to jen o zvyku. Zmírnění těchto příčin je pouze v časté stimulaci. Méně masturbujte a snažte se používat nějaký lubrikant.

okurka s lubrikantem
Používání lubrikantu se při citlivém žaludu vyplatí

Osobní hygiena

Příliš citlivou pokožku může také způsobovat špatná hygiena, která může způsobit infekci v oblasti okolo žaludu a močových cest. Používejte drogerii, která je vhodná na přecitlivělou pokožku. To zaručeně zmírní vaše bolesti a nepříjemné svědění.

Máte podezření, že i vy trpíte na přecitlivělost žaludu? Rozhodně nebude na škodu navštívit odbornou pomoc, která vám určí anamnézu a vyšetří vás fyziologicky a rozborem krve. Jestliže víte, že jde o dočasné přecitlivění pokožky pak nejde o nic vážného. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *