|

Nejlepší tablety na testosteron

Pokles chuti na sex, častá únava a vyčerpání, přibývání na váze, náladovost… Pokud vás trápí více než dva z těchto příznaků, je možné, že ve vašem organismu poklesla hladina testosteronu. Než však začnete panikařit, vězte, že do velké míry se dá tato hormonální nerovnováha srovnat pomocí přírodních doplňků stravy. 

Přestože ve vážnějších případech je vhodná konzultace s lékařem a dodržování jím doporučené léčby, právě doplňky stravy s obsahem účinných látek jsou nejrychlejším a nejsnažším řešením při poklesu testosteronu. A abychom vám ušetřili čas strávený pročítáním nespočtu recenzí a uživatelských zkušeností, přinášíme vám přehled těch nejlepších tablet na podporu testosteronu. Zároveň vám prozradíme, jaké účinky od nich očekávat, či zda mají nežádoucí vedlejší účinky. 

Nejlepší tablety na zvýšení testosteronu

1. místo

Primulus

Cena: 9,4 Kč /tableta
Dávkování: 2 tableta/denně
Dlouhodobý účinek: Ano ????
Diskrétní balení: ano ????

2. místo

Proerecta

Cena: 11, 65 Kč /tableta
Dávkování: 2 tableta/denně
Dlouhodobý účinek: Ano ????
Diskrétní balení: ano ????

3. místo

Maxulen 

Cena: 10,8 Kč /tableta
Dávkování: 1 tableta/denně
Dlouhodobý účinek: Ano ????
Diskrétní balení: ano ????

Primulus

Podobné složení s obsahem pískavice či celé řady minerálů nabídne Primulus. Všechny účinné látky podporují přirozenou produkci hormonu testosteronu a zároveň posilují imunitu a vitalitu. Doporučit ho můžeme především sportovcům a aktivním mužům, kterým pomůže proti únavě a vyčerpání. 

Výhody proč ANO

 • Vysoký obsah vitamínu D
 • Obsah piperinu (zlepšení cirkulace krve > pevnější a kvalitnější erekce)
 • Vhodný pro dlouhodobé užívání

Nevýhody proč NE

 • Vyšší cena za jednu dávku

Proerecta Long

Pokud už máte padesátiny za sebou, spíše než na přípravky s jednorázovým účinkem je vhodné se spoléhat spíše na dlouhodobě užívané doplňky stravy. Tím je i produkt Proerecta Long, který je určen pro zralé muže nad padesát let. Kromě macy peruánské a aminokyselin obsahuje celou řadu důležitých minerálů, které podpoří přirozenou produkci testosteronu a celkovou vitalitu a odolnost.

Výhody proč ANO

 • Vhodné k dlouhodobému užívání
 • Pozitivní vliv na libido, erekci i vitalitu
 • Přírodní složení
 • Bez vedlejších účinků

Nevýhody proč NE

 • Vyšší cena za jednu dávku

Maxulen

Pokud se u vás projevují první příznaky poklesu testosteronu, vhodnou volbou je rovněž Maxulen. Ten obsahuje pískavici řecké seno, hořčík, zinek a vitamín B6. Účinné látky společně podporují normální hladinu testosteronu, snižují míru únavy a vyčerpání a pomáhají k plodnosti. 

Výhody proč ANO

 • Obsah pískavice řeckého sena
 • Příznivá cena

Nevýhody proč NE

 • .

MenActive

Pro dlouhodobé užívání je vhodný také přípravek MenActive, který se může pochlubit opravdu bohatým složením. Kromě důležitých vitamínů a minerálů obsahuje pískavici řecké seno, kotvičník zemní a ženšen pravý, které patří mezi oblíbená afrodiziaka. Z hlediska testosteronu je zásadní především obsah aminokyseliny L-Carnitinu, který zvyšuje jeho přirozenou hladinu v krvi.

Výhody proč ANO

 • Vhodné k dlouhodobému užívání
 • Obsah L-Carnitinu a přírodních afrodiziak
 • Příznivá cena
 • Přírodní složení bez plnidel a balastních látek

Nevýhody proč NE

 • .

Zerex UltraGold

Pokud hledáte produkt, který je určen čistě k udržení normální hladiny testosteronu (a ne také ke zvýšení imunity jako přípravky výše), vyzkoušejte Zerex UltraGold. Mezi aktivními látkami najdeme kotvičník zemní, aminokyselinu L-Arginin či schizandry čínskou. Zároveň však obsahuje důležité vitamíny, jako například vitamín B12, B6 a B2.

Výhody proč ANO

 • Obsahuje adaptogeny
 • Vysoký obsah saponinů (40 %)
 • Vhodný k dlouhodobému užívání

Nevýhody proč NE

 • Působení spíše z dlouhodobého hlediska
 • Vyšší cena za jednu dávku

Nejčastější složky obsažené v tabletách na zvýšení testosteronu

Přestože pro vyrovnanou hladinu testosteronu v krvi je zásadní tělu dodávat celé spektrum vitamínů a minerálů, velice efektivní (a tedy i často používanou) složkou v tabletách na zvýšení testosteronu jsou aminokyseliny a afrodiziaka

Takovým “zlatým grálem” mezi afrodiziaky můžeme nazvat kotvičník zemní, který pomáhá navyšovat libido jak u mužů, tak žen. Obdobně populární je také ženšen pravý, který byl pro své účinky na vitalitu a sexuální výkon používaný už v tradiční čínské medicíně. Neméně častou ingrediencí v přípravcích na podporu testosteronu je rovněž pískavice řecké seno, která nejen příznivě ovlivňuje testosteron, ale také nabídne potenciál v případě řešení vysokého cholesterolu v krvi.

Co je to testosteron?

Pokud jste na základní škole neprospali hodinu biologie, pravděpodobně víte, že se jedná o mužský pohlavní hormon, v menší míře se však nachází i u žen. Obecně hraje nezastupitelnou roli v oblasti produkce spermií či například budování svalové hmoty. Zásadní je však také pro produkci červených krvinek či z hlediska sexuální touhy a libida.

Zatímco produkce testosteronu se prudce zvyšuje v období puberty, kdy vede k prohloubení hlasu či nárůstu svalové hmoty, jeho produkce začíná kolem třicátého roku života opět klesat. Naštěstí ji můžeme do jisté míry ovlivnit příjmem pestré stravy i užíváním výživových doplňků. 

Jak poznat příznaky nízkého testosteronu?

Prvním příznakem, že v těle klesá hladina testosteronu, je především zvýšená míra únavy a vyčerpání. V těsném závěsu následuje pokles sexuálního apetitu a libida, úbytek svalové hmoty či slabá erekce. Ruku v ruce s tzv. andropauzou (mužskou obdobou menopauzy) jde také nárůst hmotnosti (zejména tuku) či zhoršená produkce spermií.

Pokud si nejste jistí, zda u vás skutečně došlo k poklesu testosteronu, zamiřte za svým praktickým lékařem, který vám bude schopen dát jasnou diagnózu. 

Jaké účinky mohu od testoronových stimulantů očekávat?

Pravidelné užívání testosteronových stimulantů a doplňků stravy vede v prvé řadě ke zvrácení negativních projevů poklesu hladiny testosteronu v těle. Těšit se můžete například na:

 • zvýšení libida a sexuální touhy,
 • nárůst svalové hmoty,
 • kvalitnější spermie a vyšší plodnost,
 • vyšší psychickou odolnost,
 • lepší schopnost koncentrace a paměť,
 • menší míru ukládání tuků,
 • zvýšení imunity,
 • více energie.

Jak zvýšit testosteron přirozenou cestou?

Prvním krokem ke zvýšení hladiny testosteronu je především vyvážená strava s dostatečným obsahem všech důležitých minerálů a vitamínů (zejména vitamín D). Kromě doplňků stravy může rovněž pomoci dostatečný pohyb, ideálně ve formě silového tréninku – jak ukazují některé studie, právě silové cvičení patří mezi pohybové aktivity s největším vlivem na produkci testosteronu a kortizolu.

Zároveň nezapomínejte ani na další zásady zdravého životního stylu, jako je dostatečný spánek či eliminace nadměrného stresu. 

Nejčastější otázky

Za jak dlouho začnu vidět první účinky?

Vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní doplňky stravy, účinky rozhodně nejsou okamžité. S prvními viditelnými výsledky lze počítat nejdříve po dvou týdnech pravidelného užívání přípravků na podporu testosteronu.

Od kdy je ideální brát tablety na zvýšení testosteronu?

S užíváním doplňků stravy na zvýšení testosteronu je vhodné začít kolem padesátky, kdy dochází k jeho výraznému poklesu. Pokud vás však obtíže spojené s nízkou hladinou testosteronu trápí už dříve, věk v jejich konzumaci rozhodně není limitujícím faktorem. 

Mají přírodní doplňky nějaké vedlejší účinky?

U přírodních tablet na zvýšení testosteronu se není třeba obávat vedlejších účinků. Kontraindikací však může být výskyt kardiovaskulárních chorob (infarkt, mrtvice, vysoký krevní tlak…), případně také alergie na některou ze složek. Pokud si nejste jistý, zda je pro vás užívání daného přípravku vhodné, konzultujte jeho konzumaci s vaším lékařem.

Zdroje:

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *