Pískavice řecké seno

Pískavice řecké seno neboli Fenugreek je rostlina, která je hojně pěstovaná v oblasti Středomoří. Nabízí bohatý obsah steroidních saponinů, které mají určitý vliv na optimalizaci hladiny hormonů a celkové zvýšení libida. Jeho pravidelné užívání, ať už v podobě kapslí nebo čajů, by mělo posílit organismus a podpořit regeneraci. 

Její účinky jsou především v oblasti sexuálního směru jako je pohlavní soustava a sexuální život. Rostlina Pískavice řecké seno pochází původem z Asie, a je známá jako rostlina, které se používá jako krmivo prodobytek, ale pro nás lidi se využívá jejích účinných látek k různým léčitelským aplikacím. Mnoho mužů se o Pískavici dočte v obsahu některých doplňků na podporu erekce či potence (jak zlepšit a podpořit erekci), jelikož její látky jsou údajně účinné na zvýšení sexuálního libida. 

Podrobnější popis Pískavice řecké seno

Bylinná rostlina jako je Pískavice řecké seno má odborný název Trigonella foenum-graecum, je jednou z nejstarších kulturních rostlin a původem se jedná o rostlinu z Asie. Pískavice řecké seno se pěstuje především jako krmivo pro dobytek, tak i jako bylina využívaná na zpracování do různých léčiv s širokou oblasí využití. Pískavice řecké seno je bylinou se zelenými trojitými listy a žlutými semeny, které najdete ve struzích. Její využití je opravdu široké především v tradiční medicíně. 

V dnešní době se Pískavice řecké seno pěstuje taky v Německu nebo ve Francii, kde je teplejší podnebí a tím i lepší podmínky pro tuto rostlinu. 

Pískavice je známá především díky jejím účinkům jako je:

 • Působí na trávení jako podpora správné a zdravé střevní či žaludeční činnosti. Jestliže trpíte na kyselost v žaludku pal právě tento problém pravidelné užívání Pískavice ztlumí a bude se ji snažit snížit na optimální hladinu kyselosti. 
 • Účinky Pískavice pomáhají snížit hladinu krevního cukru a cholesterolu, které zlepší prokrvení pohlavní soustavy a ztlumí nadměrné bušení srdce.
 • Trpíte na onemocnění dýchacích soustavy? Účinky Pískavice tlumí bolest v krku například při angíně a ulehčí vám vykašlávání, které je někdy opravdovým prudičem. 

Specifické účinky této rostliny směřují spíše ke vlivu hormonální soustavy, nejen že by mohly zvyšovat libido u mužů, ale i u žen má tato rostlina pozitivní účinky. Například na tvorbu mateřského mléka u kojících žen. Některé zdroje uvádějí, že Pískavice řecké seno působí pozitivně na velikost ženských prsou. Ta by se mohla údajeně po užívání této byliny o něco zvětšit.

TIP: Srovnání nejlepší prášky na erekci

Jaké je složení Pískavice řecké seno? 

Rostlina Fenugreek je obohacena velkým množstvím druhů látek a složek, ať už se jedná o mastné oleje, bílkoviny, alkaloidy nebo barviva a minerály. Každá látka, která je obsahem rostliny má mnoho způsobů využití v léčitelství. Při sjednocení veškerých těchto látek se vytváří unikátní synergie, která nabízí dobrý vliv na zdravotní a psychický stav člověka. 

Podstatné látky v Pískavici řecké seno:

 • Diosgenin

Je účinnou látkou, která je z bylinné rostliny Dioscorea. Má vysoký obsah steroidních saponinů, které jsou velmi efektivní. Je jednou z nejdůležitějších látek v Pískavici. Diosgenin možná znáte také jako fytosterol neboli nutriční bombu. Látka způsobí stimulaci ženského hormonu estrogenu, například pro růst poprsí nebo tvorbu mateřského mléka. 

 • Flavonoid

Flavonoidy jsou bohaté látky, které působí jako protivirové, protizánětlivé a antioxidační složky. Vyskytují se mimo doplňky stravy i v ovoci nebo zelenině. Jsou doplňkem stravy pro léčbu křečových žil nebo podlitin. 

 • Niacin

Niacin mnoho z nás může znát jako vitamin B3 nebo vitamin PP, který je snadno rozpustitelný ve vodě a je velmi důležitý pro lidský metabolismus buněk. Tato látka se nám automaticky v těle neukládá, a proto je vhodné si ho neustále doplňovat. 

 • Saponin

Obsah Pískavice je obohacen také saponiny, kdy se jedná o živinové sloučeniny. Ty vám mohou pomoci ke snížení hladiny cholesterolu nebo ke snížení rizika výskytu tlustého střeva. Mají velmi pozitivní vliv na imunitu. 

 • Další látky

Tato rostlina kromě výše uvedených látek obsahuje také další látky a vitamíny, jako je sliz, dusíkatý cholin, lecitin, bílkoviny, železo, éterické oleje, hořkou živici, netoxický alkaloid, trigonellin, přírodní flavonová barviva, mastné oleje, třísloviny a v listech.

Jaké jsou účinky Pískavice řecké seno? 

Jestliže jste se rozhodli pro doplněk stravy, který obsahuje Pískavici řecké seno, pak se nejspíš můžete očekávat prospěšné účinky v sexuální oblasti. Samozřejmě pohlavní styk není tím jediným, co může tato rostlina ovlivnit. Její pravidelné užívání vám může pomoci s lepším trávením nebo s lepší cirkulací krevního oběhu. 

 • slouží jako podpora tvorby mateřského mléka a objemu prsou
 • zvýšení libida a sexuální vitality
 • skvělé účinky pro podporu trávení
 • při problémech s dýchací soustavou
 • lepší hojení jakéhokoliv poranění
 • zklidnění při nadměrném bušení srdce
 • snížení hladiny cholesterolu v krvi
 • podpora lidské imunity

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *