Maxulen recenze a osobní zkušenosti

Všimli jste si v poslední době poklesu energie, snížení libida či úbytku svalového hmoty? Pokud máte třicítku za sebou, mohlo by se jednat o tzv. andropauzu, lidově označovanou také jako mužská menopauza. Jak výstižný název napovídá, jedná se o pokles mužského pohlavního hormonu testosteronu v těle. 

Pokud se chcete zase vrátit do formy, řešení se skrývá v doplňcích stravy – jedním z nich je i Maxulen, produkt, na který se podíváme v dnešní recenzi. Dokáže mírnit příznaky poklesu testosteronu, nebo se jedná jen o placebo?

Osobní zkušenosti s produktem Maxulem – 3 měsíce užívání

V první řadě chci poděkovat za možnost produkt Maxulen vyzkoušet. Nikdy jsem produktům proti příznakům úbytku testosteronu příliš nedůvěřoval. Jednoduše jsem si myslel, že se jedná jen o velmi dobrý marketing firem. Jsem však rád, že v tomhle jsem se mýlil. 

Maxulen mi dorazil ve velmi diskrétním balení, kdy jsem ani já sám netušil, co mi vlastně přišlo. Po rozbalení na mě čekala modrá krabička, která obsahovala celkem 30 tablet na 30 dní užívání, tzn. 1 tableta denně. Balení jsem dostal rovnou tři, tedy dostatek produktu na tříměsíční užívání. Právě dlouhodobé užívání je totiž u podobných produktů s přírodním složením klíčové.

A výsledek se opravdu dostavil. Po 2-3 měsících jsem zaznamenal nárůst energie a celkově lepší spánek, za kterým pravděpodobně stojí obsažený hořčík a vitamín B6. 

Vzhledem k pozitivním výsledkům jsem se rozhodl produkt užívat dlouhodoběji s menší pauzou, kterou si nyní dávám. Za sebe však mohu Maxulen jenom doporučit!

Výhody proč ANO

 • Pozitivní vliv na hladinu testosteronu
 • Pozitivní vliv na erekci a libido
 • Diskrétní složení

Nevýhody proč NE

 • Vyšší cena

Co je to Maxulen a jaký je jeho obsah? 

Maxulen vzhledem ke svému přírodnímu složení patří mezi doplňky stravy, které lze zakoupit bez předpisu. Mezi muži se dlouhodobě těší vysoké popularitě díky vysokému obsahu aktivních a účinných látek, jako je hořčík, zinek, vitamín B6 a výkonná bylina pískavice řecké seno.

Podrobnější informace o složení Maxulen produktu

Jak již bylo řečeno v úvodu, tablety Maxulen mají čistě přírodní složení, které díky vysokému obsahu účinných látek pomáhají mužům lépe čelit příznakům spojených s úbytkem mužského pohlavního hormonu testosteronu. Z tohoto hlediska je zásadní především obsažený zinek, který pomáhá udržovat normální hladinu testosteronu v krvi. K větší síle a výdrži zdraví rovněž přispívá obsažená pískavice řecké sena.

Ostatní složky, jako například hořčík a vitamín B6, prospějí vašemu organismu zejména z hlediska vitality a energie. Vitamín B6 je navíc zásadní pro bezproblémový metabolismus aminokyselin a sacharidů či tvorbu červených krvinek. 

Složení doplňku Maxulen. Zdroj: Maxulen.cz

 

Jaké je dávkování tohoto Maxulenu? 

Zdroj: Maxulen.cz

Pro správné a bezpečné dávkování stačí dodržovat doporučenou denní dávku stanovenou výrobcem na příbalovém letáku, tedy jednu až dvě tablety denně. Zároveň doporučujeme tabletu zapít dostatečným množstvím vody na plný žaludek a především tablety užívat dlouhodobě a pravidelně pro co nejvyšší účinek.

Jaké dopady na vás může mít nedostatek hladiny testosteronu?

Zdroj: Maxulen.cz

Asi nebude žádným překvapením, že testosteron je naprosto nezbytný pro správné fungování mužského organismu. Tento pohlavní hormon ovlivňuje nejen libido a sexuální výkon, ale například také rozvoj svalové hmoty. Jeho produkce v těle bohužel během života přirozeně klesá – po třicítce okolo 1 až 2 % ročně. Je tedy zřejmé, že je třeba jeho produkci podpořit nejen dostatečně pestrou stravou a pohybem, ale také právě vhodnými doplňky stravy.

Jaký negativní vliv může mít nízká hladina testosteronu na vaše zdraví? 

Maxulen je vhodný zejména v případě, že už jste oslavil třicáté a narozeniny a začínáte si všímat prvních příznaků poklesu testosteronu. Mezi ty patří například:

 • Zvýšená únava
 • Problémy se spánkem
 • Úbytek svalové hmoty
 • Navýšení tukových zásob (nárůst hmotnosti)
 • Snížení libida a chuti na sex
 • Neschopnost koncentrace a soustředění
 • Časté podráždění
 • Nadměrný stres

Co to vlastně ta andropauza je?

Jak napovídá slovíčko “pauza”, jedná se o pokles pohlavního hormonu v krvi, a tedy ekvivalent ženské menopauzy. Ačkoliv se o ní nemluví zdaleka tak často jako právě o menopauze, postihuje celou řadu mužů po třicátém roku života. Projevit se může například zvýšenou únavou, ztrátou svalové hmoty, problémy s erekcí či například sníženou chutí na sex. 

Kdo může přípravek užívat?

Jelikož je Maxulen volně prodejný doplněk stravy, je jeho užívání naprosto bezpečné. Výjimkou mohou být alergie na některou z obsažených složek, případně diabetes – jelikož obsažená pískavice řecké seno pomáhá snižovat hladinu krevního cukru, je vhodné v případě cukrovkářů konzultace s lékařem. Obecně je přípravek vhodný pro muže nad 30 let, kteří chtějí bránit negativním dopadům klesajícího testosteronu v krvi, zvýšit vitalitu a vrátit do formy.

Podobné příspěvky

3 Komentáře

  1. Dobrý den Josefe,

   hormonální terapie, konkrétně terapie testosteronem, může být užitečná u mužů, kteří mají nízké hladiny testosteronu.

   Testosteron je klíčový mužský sexuální hormon a jeho nedostatek může vést k problémům s libido a pevností.

   Nicméně, je důležité se nejprve poradit s lékařem, který by měl ověřit hladiny testosteronu v krvi, než se rozhodnete pro tuto terapii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *