Borovice přímořská (Pinus pinaster)

Borovice přímořská je vysoký jehličnatý strom zeleného zbarvení a charakteru ploché a široké koruny. Borovici přímořskou lze spatřit kolem Středozemního moře. Obsah borovice přímořské je plný velmi zdraví prospěšných látek, které napomáhají funkčnost kardiovaskulární soustavy nebo celkově zlepšení zdraví s pozitivním vlivem na zlepšení cirkulace krevního oběhu v cévách. 

Pohlavní soustava potřebuje být neustále v dobrém prokrvení, cirkulace krevního oběhu v penise nebo celkové pohlavní soustavě je velmi důležitou činností. Jestliže nefunguje cirkulace mohou nastat problémy s ejakulací a ztopořením. Borovice přímořská nabízí mnoho dalších pozitivních vlivů, které každý z mužů ocení. 

Její extrakt najdete v doplňcích stravy pro podporu erekce nebo potence, na trhu existuje široká škála produktů v podobě tablet, výživových doplňků či olejů.

Co to je Borovice přímořská, na co se využívá, jaký je její původ a kde roste?

Borovice přímořská má odborný název Pinus pinaster, jak jsme již zmiňovali, jde o jehličnatý strom, který najdete v oblasti Středozemního moře. Jeho bratrstvo však můžete najít ve Francii, Portugalsku nebo v jižní Africe. Období rozkvětu tohoto stromu je od dubna do května je dobře klimatizováno na sucho a déšť. 

Nedozrálé šišky borovice přímořské

Charakteristika Borovice přímořské

Borovice může dosahovat až výšky 20-30 metrů, jehlice mají obvykle 10-25 cm. Pro extrakt do výživových doplňků je nejdůležitějším obsahem stromu živice z kůry a samotný kmen. Mezi charakteristické rysy patří koruna stromu, která je velmi širokého tvaru a zkroucené větve s většími odstupy. Jehličí je zeleného zbarvení a na stromě dokáže vydržet až 4 roky. Borovice přímořská má nejčastěji využití ve stavebnickém, papírenském nebo chemickém průmyslu. 

Mnoho z nás si myslelo, že borovice se využívá jen v průmyslu, ale často se zapomíná na její pozitivní zdravotní účinky.

Co extrakt z Borovice přímořské podporuje? 

  • velice blahodárný vliv má na stav a fungování kardiovaskulárního systému, především pro lepší cirkulaci krevního oběhu v cévách
  • má skvělý vliv na vnitro organizmu jako antioxidační účinek, který může pomoci při zpomalení předčasného stárnutí
  • tento jehličnatý strom má rovněž vnější účinek, především na kvalitu a zdraví pokožky a pleti. Využívá se do doplňků na podporu růstu vlasů
  • podporuje tvorbu kolagenu a elastinu

Produkty s obsahem Borovice přímořské jsou často konfrontovány s účinky proti rakovině, jelikož Borovice přímořská obsahuje látku proanthokyanidinů což je rostlinný flavonoid, který najdete také v brusinkách, hroznovém víně nebo černém rybízu.(1) Proanthocyanidin je velmi silným antioxidantem,  který perfektně působí proti bakteriím a infekcím v močových cest. (2)

Jaké další složení kromě Proanthokyanidinů má Borovice přímořská?

Borovice přímořská obsahuje desatero druhů složek, které jsou vysoce účinné na účely přírodní medicíny. 

Ty nejdůležitější jsme vám zde vypsali: 

Pycnogenol

Pycnogenol je antioxidační látkou, která je z kůry této Borovice přímořské. Obsahuje neuvěřitelných 40 bioflavonoidů, které se řadí do skupiny proanthokyanidinů. Tato látka je velmi podobná vitaminu C, akorát je až 20 krát účinnějším podáním oproti vitaminu C a oproti vitaminu E až 50 krát. 

Flavonoid

Borovice přímořská obsahuje také mnoho látky jako je Flavonoid, který můžete najít mimo tento strom i v ovoci, zelenině nebo v léčivých rostlinách. Toto složení Flavonoidů má pozitivní účinky na cévy a cévní soustavu, působí také preventivně proti sraženinám krve, obuchem, trombóze hlubokých žil nebo ochraňuje před cholesterolem. Jsou skvělou prevencí proti infarktu a mozkové mrtvici.

Silice

Složka siline mí protiinfekční a imunitní účinky, které přispívají k menší tvorbě hlenů a zajistí utišující kašel, který je někdy opravdu otravným, hlavně ve večerních hodinách. Silice pomáhá také při nachladnutí, astmatu, revmatu nebo infekci, která se vám usadila v močových cestách. 

Procyanidiny

Má velmi příznivý vliv na tkáně, které podporují tvorbu kolagenu a elastinu. Působí tedy na pokožku vašeho těla jako zábrana k předčasnému stárnutí. Mnoho lidí se domnívá, že pravidelné užívání vám dokáže prodloužit život.  

Terpentiny

V jejím obsahu je také složka Terpentin, které se využívají do mastí a náplastí jako vnější použití. Získává se destilací pryskyřice ze dřeva stromu.

TIP na článek: Náhrady Viagry, se kterými vyřešíte problémy s erekcí

Jaké účinky přináší Borovice přímořská? 

Borovice přímořská má skvělý vliv na potenci u mužů, kteří trpí na problémy s ejakulací. Obsah tohoto stromu působí dobře na průchodnost cév jako je cirkulace krevního oběhu, a především zabraňuje usazování cholesterolu. 

  • přispívá ke zlepšení stavu pokožky a vlasů
  • nabízí specifické účinky při ženských problémech spojené s menopauzou
  • přispívá ke zlepšení zdraví cév a kardiovaskulární soustavy
  • má antioxidační a protizánětlivé účinky
  • zmírňuje otoky, zvyšuje vitalitu a fyzickou vytrvalost
  • reguluje hladinu cukru v krvi a udržuje tak zdravou rovnováhu cholesterolu v krvi

Doplňky, které obsahují extrakt z Borovice přímořské nedoporučujem pro ženy které jsou v očekávání potomka nebo kojí. Jestliže trpíte na nervové onemocnění, které je autoimunitním, zde je potřeba tento přípravek s obsahem Borovice přímořské konzultovat s vaším lékařem. Víte, že máte zvýšenou krvácivost? Rozhodně v tomto případě se nedoporučuje doplněk s obsahem Borovice užívat. Pozorně si přečtěte užívání, jelikož nadměrné užívání vám může přivodit jisté zdravotní problémy, které mohou způsobit závratě, bolesti hlavy nebo nevolnosti

Zdroje:
https://www.cancer.gov/publications/dictionaries/cancer-drug/def/french-maritime-pine-bark-extract
https://www.urmc.rochester.edu/encyclopedia/content.aspx?contenttypeid=19&contentid=proanthocyanidins

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *