Ginkgo biloba napomáhá k lepší erekci

Když se řekne ginkgo biloba, možná si představíte doplňky stravy pro lepší paměť a koncentraci. Tento strom původem v Číny však nabídne celou řadu dalších pozitivních účinků na lidské zdraví – jedním z nich je i jeho schopnost podpořit erekci. V následujících řádcích se s vámi podělíme o důvody, proč ginkgo bilobu vyzkoušet a jak na správné dávkování. 

Co je ginkgo biloba?

Ginkgo biloba, známý také pod českým názvem jinan dvoulaločný, je jedním z nejstarších stromů na naší planetě. Do Evropy byl dovezen z Číny, a asi tak nebude žádným překvapením, že jeho listy a plody jsou nedílnou součástí tradiční čínské medicíny. Zajímavostí rovněž může být fakt, že navzdory svému vzhledu je řazen k jehličnanům.

Potenciální účinky

Vzhledem k významnému vlivu ginkgo biloby na naši nervovou soustavu je zřejmé, že využití nachází primárně v oblasti zlepšení paměti, soustředění a celkově kognitivních schopností. Jelikož však nervová soustava hraje nezanedbatelnou roli také v sexuálních prožitcích, díky jinanu dvoulaločnému se můžete těšit na intenzivnější prožití sexu. Některé zdroje také uvádí schopnost jinanu zvyšovat libido a sexuální touhu, a to jak u mužů, tak u žen. 

Ginkgo bilova podle TČM

TČM – Tradiční Čínská Medicína

Jak jsme již naťukli v úvodu, jinan dvoulaločný je oblíbenou rostlinou v rámci tradiční čínské medicíny. Ta využívá primárně jeho samičí semena, která jsou využívána při léčbě astmatických obtíží, kašli, inkontinenci či při oslabené imunitě. Oblíbené jsou také v Japonsku, kde jim je přisuzována schopnost předcházet opilosti a kocovině.

Účinek ginkgo biloby na erekci

V rámci sexuálního zdraví a potence nás dnes bude zajímat převážně účinek ginkgo biloby na kardiovaskulární soustavu. Listy jinanu dvoulaločného totiž obsahují látky (převážně glokysidy a terpenolaktony), které rozšiřují vlásečnice v periferním krevním řečišti. Laicky řečeno, pravidelná konzumace doplňků stravy s obsahem ginkgo biloby napomůže lepšímu prokrvení penisu, a tedy i k pevnější a kvalitnější erekci. 

Větvička ze stromu Ginkgo biloby

Účinné látky

Jak napovídá množství předpokládaných účinků, v listech a semenech jinanu dvoulaločného nalezneme opravdu mnoho prospěšných látek – vědecké studie ukazují, že ginkgo biloba obsahuje na šedesát biologicky aktivních látek. Mezi ty řadíme například flavonoidy, terpeny či organické kyseliny. Z vitamínů obsahuje jinan například vitamíny A a C, které napomáhají lepší odolnosti organismu a imunitě. Z hlediska pevnější a kvalitnější erekce stojí za zmínku především obsažený ginkgolid a bilobalid, které napomáhají lepšímu prokrvení penisu.

Výhody pravidelného užívání ginkgo biloby

Vzhledem k vysokému obsahu účinných látek se při pravidelném užívání doplňků stravy s obsahem ginkgo biloby můžete těšit na celou řadu pozitivních účinků na váš sexuální život i celkové zdraví:

  • Lepší nervová stimulace při sexu
  • Okysličení krve (pevnější erekce)
  • Lepší prokrvení penisu
  • Napomáhá při obtížích s močením
  • Zpomaluje stárnutí (obsah antioxidantů)
  • Potlačuje únavu a vyčerpání
  • Zvyšuje sexuální touhu

Užívání a dávkování

Nejčastěji se s ginkgo bilobou setkáme ve formě tablet, které lze volně zakoupit v lékárně. Zároveň je velice častou součástí nejrůznějších doplňků stravy na podporu erekce

a libida. Pokud nejsou tabletky nic pro vás, vyzkoušet můžete rovněž jinan dvoulaločný ve formě bylinné čajové směsi

Až už zvolíte jakoukoliv formu, nezapomeňte dodržovat doporučené denní dávkování. V rámci jednoho dne je horní limit přibližně 60 gramů, v případě zkušených uživatelů 100 gramů denně. Zároveň je třeba dodat, že pro viditelné a citelné účinky musíme být s užíváním opravdu svědomití – výsledky uvidíte přibližně za dva měsíce pravidelné konzumace. 

Má ginkgo biloba negativní vedlejší účinky?

Na závěr dodáváme, že jinan dvoulaločný rozhodně není bylinkou pro každého. Vyhněte se mu zejména v případě, že trpíte poruchou srážlivost krve. Pokud však nemáte zdravotní omezení, vedlejších účinků se obávat nemusíte; při nadměrné dávce hrozí maximálně bolest hlavy. Přesto nedoporučujeme překračovat dávkování uvedené výrobcem, případně ani kombinovat více produktů s jeho obsahem – snadno by mohlo dojít k výraznému překročení maximální denní dávky.

Zdroje:

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *