Kotvičník zemní – přírodní zvýšení testosteronu

Kotvičník zemní jako oblíbený životabudič pro muže, latinsky také jako Tribulus terrestris, je velmi oblíbená a světově známá rostlina, která spadá mezi užitečné byliny. Její původ pochází z Asie a její účinky jsou blahodárné na vitalitu organismu při různých zdravotních potížích. 

Ptáte se proč zde na webu máme článek o nějakém Kotvičníku zemním? Kotvičník zemní souvisí s erekcí a potencí, jelikož jde o bylinou rostlinu, která působí velmi příznivě na zvýšení libida, potence ale i na prostatu. Je až neuvěřitelné, jak tato rostlina dokáže svými účinky pečovat o zdraví organizmu a potence. 

Kotvičník zemní a jeho podrobnější popis, využití a původ

rostlina kotvičníku zemního
Kotvičník zemní. Foto: Forest & Kim Starr

V případě Kotvičníku zemního neboli latinsky také Tribulus Terrestris se jedná o zelenou rostlinu, která se pyšní žlutými květy a není tak náročná na okolní podmínky k jejímu růstu. Její místo výskytu může být na suchých místech, pastvinách, podél řek či na volné půdě. Dodnes tato rostlina roste na území Asie, Afriky, Evropy ale i Oceánie. Pro tuto rostlinu není důležité kde roste než to, jaké konkrétní podmínky na místě růstu jsou rostlině nabídnuty. 

Jak Kotvičník zemní poznat?

 • Jedná se o jednoroční rostlinu, která se řadí do čeledi kacibových. 
 • Stonek Kotvičníku zemního může být dlouhý 10-16 cm, obecně je tedy známo, že tato rostlina je vysoká a má jednoduché větvení a listy, které jsou podélného tvaru.
 • Plod Kotvičníku zemního je ve tvaru hvězdice přičemž její strany jsou špičaté a velmi ostré.

Rostlinu mimo zemi původu můžete také spatřit v oblastech Balkánu. Velmi známým pokrevním bratrem Kotvičníku zemního je bulharský Kotvičník zemní, který svou obohacenou složkou nabízí mimořádné a účinné látky jako jsou protodioscin. Tato látka je velmi důležitou složkou pro každého muže, kterého kdy trápil problém nebo porucha s erekcí a potencí (Jak zlepšit erekci). 

Jaké má tato bylina využití?

 • Jestliže trpíte na poruchy nebo problém s ejakulací
 • Problémy, které jsou spojené s nízkou hladinou testosteronu, u žen naopak s nízkou hladinou estrogenu
 • Látky Kotvičníku zemního jsou močopudné, antiseptické a mají protizánětlivé účinky
 • Trápí vás problém s prostatou jako zvětšená prostata? Kotvičník zemní se využívá také k tomuto problému Zánět prostaty je něco jiného

Kotvičník zemní je možné pěstovat si domácích podmínkách, ať už jste se rozhodli pro skleník nebo zahradu. Víme, že ideálním místem pro tyto bylinné rostliny jako je Kotvičník zemní je suché a slunečné místo. Sklizeň této bylinky je jednou ročně. 

Jaké je složení Kotvičníku zemního? 

U této bylinné rostliny se při výrobě jakýchkoliv produktů využívá celá rostlina, nejen její plody či listy nebo kořen, tak jak to bývá u jiných bylinných rostlin. 

Nejdůležitější látky, které Kotvičník zemní nabízí:

V květech

Steriny jsou obsahem květů rostliny Kotvičníku zemního. Další součástí je stigmasterol, campestrin a beta-sitosterol. Mimoto můžete ve složení květů najít také složku steroidů jako je diosgenin, ale i flavonoid kaempferol. 

V plodech a semenech

Obecně je známo, že jsou plody a semena této bylinné rostliny nejbohatším přísunem přírodních steroidů, které jsou označovány jako fytosteroly. V semínkách najdete alkaloidy, oleje nebo kyseliny. Tyto látky jsou velmi bohaté na živici.

V listech a nati

V listech Kotvičníku zemního najdete také alkaloidy, třísloviny, flavonoidy nebo saponiny. Listy jsou velmi bohaté na vitamín C, který je potřeba u každého z nás. Listy a nať obsahují bílkoviny, tuky, vlákninou, sacharidy nebo minerálními látky. Účinky natě Kotvičníku bývájí často přirovnáváný účinkům modré pilulky Viagra.

Obecně

Bylinná rostlina jako je Kotvičník zemní obsahuje saponiny, které obsahují chlorgenin, gitogenin, diosgenin, ruskogenin a trigogenin. Kromě toho vám Kotvičník zemní dodá alkaloidy jako je harmin a harman. Je velmi bohatý na vitamíny a minerály. 

V kořenu rostliny

Kořen rostliny má složku zvanou fytosteroly, které jsou unikátní především složením směsí fytosterolů. Kořen podporuje zlepšení vitality zdraví a těla jako podpora pohlavních funkcí. 

Jaké jsou účinky Kotvičníku zemního? 

Při pravidelném užívání můžete od rostliny očekávat velmi bohaté a příznivé účinky. Kotvičník zemní se často využívá přo potížích s erekcí, při zvětšené prostatě. Kotvičník zemní se nachází v doplňcích stravy pro muže, ale i pro ženy. Protože je to rostlina, tak je to vlastně přírodní produkt. Sušenou nať Kotvičníku zemního je možné zakoupit asi v každém bylinkářství. Produkty s obsahem Kotvičníku zemního jsou vyhledávané a využíváné především díky jeho složení. Hlavně kvůli směsi fytosterolů. 

 • zaručí zvýšení libida, sexuální chutě nebo potence
 • zlepší váš zdravotní stav pohlavní a vylučovací soustavy
 • poslouží jako podpora metabolizmu
 • funguje jako podpora svalstva
 • pravidelné užívání zlepší vitalitu
 • nabídne pročištění organismu neboli detox
 • může zpomalit stárnutí

V dnešní době existuje opravdu mnoho produktů s obsahem této bylinny. Mezi nejčastější a velmi oblíbené patří čaje, kapky nebo doplňkové tablety, které jsou většinou určené přímo na daný problém nebo poruchu. 

Nežádoucí účinky 

Jelikož Kotvičník zemní je bylinnou rostlinou, tak jsou jeho nežádoucí účinky téměř nulové. I přesto, jestliže trpíte závažnějším problémem jako jsou žaludeční vředy, poruchy trávení, onemocnění jater nebo nádorové onemocnění pohlavní soustavy, pak vám doporučujeme vše předem konzultovat s lékařem

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *