Nejlepší přípravky na prostatu

Hlavní výhodou volně prodejných doplňků stravy je především skutečnost, že je lze zakoupit bez lékařského předpisu. Na druhou stranu tak může být opravdu obtížné se zorientovat v široké nabídce a vybrat takový produkt, který skutečně pomůže. To platí i v případě přípravků na prostatu. Abychom vám usnadnili výběr toho nejlepšího produkt, připravili jsme si žebříček přípravků s tím nejefektivnějším složením i odpovědi na nejčastěji kladené otázky týkající se výběru produktu na zvětšenou prostatu. 

2. místo

Prostaxin

Cena: 8,3 Kč /tableta
Dávkování: 1 tableta/denně
Dlouhodobý účinek: Ano ????
Účiných látek: 4 ????
Diskrétní balení: ano ????
Výrobce: Norsko ????????

3. místo

Uniprosta 

Cena: 6,3 Kč /tableta
Dávkování: 1 tableta/denně
Dlouhodobý účinek: Ano ????
Účiných látek: 8 ????
Diskrétní balení: ano ????
Výrobce: Česká republika ????????

Recenze produktů na prostatu

TOP 4 produkty na prostatu

 1. Prostalex
 2. Uniprosta
 3. Prostaxin
 4. Uniprosta
 5. Red 3

Jak vybrat přípravky na prostatu?

V okamžiku, kdy začnete pociťovat nepříjemné příznaky zvětšené prostaty, by prvním krokem měla být především návštěva lékaře. Pokud se však ukáže, že se nejedná o závažnější zdravotní problém, a zbytňování prostaty je pouze v důsledku vašeho věku, lékař vám pravděpodobně před nasazením léků doporučí spíše doplňky stravy.

Při jejich výběru je nutné brát ohled zejména na jejich složení. Přestože všechny doplňky stravy na prostatu obsahují pouze přírodní látky (tedy žádná syntetická léčiva), množství účinných látek ovlivňuje výsledek jejich užívání. Zároveň je třeba brát v potaz, že tyto přípravky bývá nutné užívat dlouhodobě. Zvolte proto takový přípravek, jehož forma a dávkování vám nejvíce vyhovuje a které jste schopen dodržovat opravdu svědomitě a dlouhodobě. V opačném případě nebudou výsledky příliš valné. 

Prostalex

I v případě českého produktu Prostalex se můžete těšit na vysoký obsah mnoha účinných látek. Ty obsahuje hned 4 – extrakt ze Saw palmetta, kopřivu dvoudomou, slivoň africkou a tzv. beta-sitosteroly. Díky tomu pomáhá jak v oblasti prostaty, tak ledvin a močového traktu. Výsledkem dlouhodobého užívání je úleva od častého nočního močení. 

 • Český výrobce
 • Příznivá cena
 • 4 účinné látky
 • Přírodní složení


Prostaxin

Na druhém místě srovnání se umístil produkt Prostaxin, který rovněž obsahuje extrakt ze Saw palmetta, které příznivě působí na zvětšenou prostatu. Kromě toho bychom ve složení našli také lykopen, látku, kterou si naše tělo nedokáže samo vyrobit a která je zásadní pro zdraví prostaty a močového traktu. Za zmínku rovněž stojí obsah zinku a selenu, minerálů úzce souvisejících s reprodukčním zdravím.

 • Obsahuje důležité minerály
 • Přírodní složení
 • Roční balení (360 tablet)
 • Možnost získat zkušení balení zdarma

Uniprosta 

První příčku žebříčku jednoznačně obsadil produkt Uniprosta. Ten se může pochlubit obsahem celé řady účinných látek včetně kopřivy dvoudomé, extraktu ze Saw palmetta, slivoně africké či vrbovky. Bonusem je opravdu příznivá cena. Mezi deklarované účinky, které potvrzuje rovněž na 82 % uživatelů, patří menší tlak v podbřišku, méně časté močení či silnější proud moči.

 • Účiné složení
 • Bez vedlejších účinků
 • Diskrétní balení
 • Příznivá cena


Red 3

Pokud hledáte přípravek, který nejen pomůže při problémech s prostatou, ale také vám vrátí vitalitu a energii, vhodnou volbou je švýcarský produkt Red 3. Kromě extraktu ze slivoně africké obsahuje například macu peruánskou, ženšen pravý či kustovnici čínskou. Tyto složky společně přispívají ke zlepšení prostaty i vašeho sexuálního života.

 • Řada účinných látek
 • Na prostatu, libido, erekci i celkovou vitalitu

Co ještě prospívá prostatě?

Kromě doplňků stravy je vhodné obohatit váš jídelníček o potraviny, které prospívají zdraví prostaty, ledvin a močového měchýře. Mezi ty patří zejména oříšky, luštěniny a semena, jež jsou bohatá na zinek, selen a další nezbytné minerály. Zapomínat bychom neměli ani na dostatečný příjem omega-3 mastných kyselin, vitamínu B a E či karotenoidů. Někteří odborníci rovněž doporučují zvýšenou konzumaci zralých rajčat, která obsahují lykopen.

Vyhnout bychom se měli naopak kouření, nadměrné konzumaci alkoholu či cukru, tuku a mléčných výrobků. Vhodné je rovněž alespoň částečné omezení konzumace masa, které může problém s prostatou zhoršovat. Naopak káva či zelený čaj mohou mít na prostatu pozitivní účinky.

Co zpravidla obsahují produkty na prostatu?

Jak již bylo řečeno, při výběru přípravku na prostatu je nutné především posoudit obsah aktivních látek. Mezi ty nejčastější patří kotvičník zemní, Saw palmetto, kopřiva dvoudomá, slivoň africká a vrbovka malokvětá. 

Kotvičník zemní

Užívání kotvičníku zemního má hned několik zdravotních přínosů. Příznivý vliv má nejen na zvětšenou prostatu, ale také na obtíže spojené s nedostatečnou hladinou testosteronu, nízké libido a nekvalitní erekci. Mezi účinné látky, které obsahuje, patří například saponiny, fytosteroly a alkaloidy.

Saw Palmetto

Extrakt z této palmy najdeme v téměř každém doplňku stravy na zvětšenou prostatu. Podobně jako kotvičník zároveň podporuje sexuální zdraví, libido a vitalitu. Obsahuje například mastné kyseliny, fytosteroly, polysacharidy, flavonoidy a triglyceridy.

Kopřiva dvoudomá

Ačkoliv kopřiva nemá nijak výrazný vliv na samotnou prostatu, je oblíbenou složkou přípravků na prostatu zejména pro své močopudné vlastnosti. Zároveň se může pochlubit protizánětlivým účinkem a do jisté míry rovněž stimuluje mužské libido. 

Slivoň africká

Přípravky s obsahem slivoně africké oceníte zejména v případě, že je příčinou obtíží benigní zvětšení prostaty, tedy nezhoubné zmnožení buněk. Kůra z tohoto stromu, ze které je extrakt získáván, totiž obsahuje významné steroly (beta-sitosterol, kampesterol), které dokáží do jisté míry množení těchto buněk zabránit. Za zmínku stojí rovněž fakt, že přispívá k elasticitě cév.

Vrbovka malokvětá

Poslední složkou, která napovídá o účinném složení produktu, je vrbovka malokvětá. Ačkoliv není natolik populární jako výše zmíněné složky, má nezanedbatelný vliv na prostatu a normální funkci vylučovací soustavy. 

Nejčastěji kladené otázky

Jak zklidnit prostatu?

Při obtížích s prostatou akutnějšího charakteru lze kromě doplňků stravy vyzkoušet rovněž bylinkové čaje či sedací bylinkové koupele. Mezi relativně efektivní byliny patří například šalvěj, rozmarýn či levandule.

Jak posílit prostatu?

Základem zdravé prostaty je především prevence v podobě vyváženého jídelníčku a obecně zdravý životní styl. Za vyzkoušení rovněž stojí Kegelovy cviky pro muže, které pomáhají posilovat svaly pánevního dna. Zapomínat by se nemělo ani na dostatečný pohyb v podobě chůze, joggingu či skákání přes švihadlo v kombinaci s odporovým (resistenčím) cvičením. 

Jak dlouho trvá, než začnou přípravky na prostatu fungovat?

Jelikož se jedná o přípravky s přírodním složením, pro citelný účinek je nutná pravidelná a dlouhodobá konzumace. V závislosti na typu přípravku můžeme první výsledky pociťovat po jednom až dvou týdnech svědomitého užívání přípravku. 

Mají přípravky na prostatu vedlejší účinky?

Přírodní složení je rovněž zárukou, že přípravky na prostatu nemají žádné negativní vedlejší účinky. Pokud však trpíte nějakou alergií, je nezbytné si pečlivě pročíst složení a příbalový leták. Stejně tak v případě, že pravidelně užíváte nějaké léky, zvažte konzultaci vhodnosti kombinace s daným přípravkem s vaším ošetřujícím lékařem.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *