Bolest při masturbaci a ejakulaci a proč vás bolí výstřik

Řešíte poslední nepříjemnou bolest při nebo po masturbaci? Tyto varovné signály mohou mít hned několik příčin, které by nebylo na škodu začít řešit nejlépe ihned. Příčiny mohou být různorodé. Může se jednat o nemoci, které jste prodělali a ty se vám někde v pohlavních orgánech usadili, ale také jste mohl při tvrdém sexu nebo zběsilé masturbaci utrpět zranění penisu, který vás teď při masturbování bolí.

Bolest každý z nás bere jako první varování, že se děje něco, co se dít nemá. Je to prvním varovným signálem našeho těla, že je něco v nepořádku. Mnoho mužů si při bolestivé masturbaci nebo ejakulaci pokládá otázky, které mohou v konečném důsledku vyvolat strach a obavy z tohoto problému.

Bolestivost při nebo po masturbaci upozorňuje nejčastěji na možné záněty či infekce v oblasti pohlavních orgánů. 

Může se také jednat o problém, který způsobuje častá masturbace. Také ale může jednoduše upozorňovat na fakt, že pro penis už je toho sexu, masturbace nebo ejakuace příliš a chtělo by to na nějaký čas udržovat celibát.

Mám bolest při ejakulaci, co to může znamenat? 

Bolesti při nebo po ejakulaci často znamenají problémy zánětlivého charakteru. Tyto bolesti mohou signalizovat problémy spojené s prostatou nebo dolními močovými cestami. Často se také může jednat o problém zaviněný sexuální praktikou, při které jde o oddálení ejakulace.

Ve většině případů se bolestivost při nebo po ejakulaci značí jako zánět močové trubice nebo močového měchýře. Ejakulát, jehož součástí je semeno z varlat, prochází během ejakulace močovou trubicí. 

Sexuální prožití, které je zakončeno téměř vždy ejakulací, by měly doprovázet toto zakončení příjemné pocity, a ne nepříjemná bolestivost.

Příznaky zánětu močových cest nebo problémů s prostatou

Trápí vás bolestivost po ejakulaci, která je vyvrcholením masturbace (Jak masturbovat?) a sexu? Může se jednat o zánět močových cest.

Ejakulát jakožto semeno během ejakulace putuje přes močovou trubicí a následně dochází k uvolnění spermatu močovou trubicí ven z penisu. Jestliže je zde nějaký zánět, tak právě ten způsobuje bolesti během vyvrcholení. 

Během ejakulace se mohou objevit i tyto příznaky:

  • Bolesti během močení jako je pálení, řezání nebo ostré bolesti v podbříšku
  • Nutkání častého močení hlavně v nočních hodinách
  • Méně běžným symptomem je samovolný únik moči, zánětlivé či infekční příznaky jako je teplota, změna barvy a zápachu moči

Bolestivost nemusí nastat pouze během nebo po masturbaci, ale i během sexuálního styku. Důvodem bolesti nejsou společné se sexem, ale celkově s problémem, který je nejspíše vnitřní pohlavní a močové soustavy.

K přenosu těchto infekcí dochází pomocí prostaty a močových cest, kdy patogeny mohou projít mezi sebou. Tyto dva pohlavní orgány spolu souvisí. Při zanedbání těchto problému mohou nastat potíže, které přejdou z močových cest do ledvin. Jste mladšího nebo staršího věku, na tom vůbec nezáleží.

Problémy se vyskytují u každé generace, ať už je vám 20 nebo 80 let. 

Další příčiny, které mohou bolesti doprovázet

Bolestivost při ejakulaci nebo po ní, mohou způsobovat různé příčiny, které se kategorizují do třech různých typů. Mezi první spadají příčiny spojené se záněty a infekcemi, druhou kategorii mohou být problémy, které souvisí se zvětšením prostaty nebo jako třetí faktor mohou být úrazy či poranění, které jste v minulosti nebo v současnosti prodělali. 

Detailněji o těchto problémech:

Záněty a infekce

Jak jsme již zmiňovali záněty a infekce jsou nejčastějšími faktory, které způsobují bolestivost při nebo po masturbaci, nejen po ní ale i během močení nebo sexuálního styku. Ve většině případů se jedná o bakteriální infekce typu E, které se mohou při neléčení dostat během pohlavního styku na vašeho partnery či partnerku. 

Zvětšení prostaty

Bolesti během a po masturbacei může způsobovat také zvětšení prostaty, které může být zhoubné či nezhoubného druhu. Jestliže se jedná o zhoubný útvar, jde o rakovinu prostaty, pro tento typ jsou bolesti při masturbaci typickým příznakem.

Nezhoubné zvětšení může způsobovat hladina testosteronu, která je zvýšená v tomto případě se jedná o hyperplazii prostaty. 

Rozhodně nepanikařte a vyhledejte lékaře, který vám poví více informací a pomůže vám problém řešit.

Úrazy, poranění nebo externí faktory

Jde o poslední kategorii, kdy jde spíše o traumatické příčiny těchto bolestí. Může se jednat o bolesti způsobené navenek, jako jsou úrazy z okolí nebo faktory, které byly způsobeny uvnitř tedy lokálně. Jakékoliv vyšetření nebo sexuální praktika, která vám v minulosti způsobila nepříjemnou bolest, může tuto traumatickou vzpomínku spouštět jako chronickou bolestivost. 

Diagnostiku nechte na vašeho lékaře, pokud opravdu trpíte bolestivostí během či při ejakulaci.

Zvažte, zda návštěva lékaře nebude tou pravou volbou, jak se těchto nepříjemných bolestí zbavit. Lékař vám diagnostiku určí podle anamnézy neboli fyziologického vyšetření, podle odběru krve, vyšetření prostaty nebo rozboru vašeho ejakulátu. Nejedná se o bolestivé vyšetření a opravdu stojí za to, to konzultovat. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *