Častá masturbace

častá masturbace

Všímáte si, že masturbujete za den příliš často a stává se z toho závislost? Nevydržíte to ani jeden den bez toho, aniž byste masturbovali? V tomto článku se dozvíte, co je specifikací časté masturbace a kdy se tento způsob masturbace zdá škodlivý nebo zcela přirozený. 

Sebeuspokojování a k čemu je prospěšné? 

Sebeuspokojování je zcela běžná věc, kterou zná každý z nás. Nabízí nejen příjemné uvolnění, načerpání energii ale i zahnání stresů. Ten, kdo vám jako odpověď na téma masturbace řekne, že nemasturbuje, pravděpodobně lže. 

Masturbace u žen a mužů je činností sexuálního vzrušení pohlavních orgánů, které lze provádět rukou nebo za pomocí erotických hraček, jako jsou napříkla erekční kroužky. U masturbace neboli sebeuspokojování je potřeba myslet na to, že to s ní nesmíte přehnat. Sebeuspokojování samo o sobě je zdraví prospěšné, může pomoci v boji proti stresu a depresím. Pravidelná masturbace přispívá ke zlepšení nálad, psychických stavů a pocitu uvolněnosti. Díky pravidelné masturbaci si mohou muži i ženy snížit riziko rakovin v oblasti pohlavních orgánů. 

Průzkum ukazuje na to, že v dnešní době na častou masturbaci netrpí pouze mladší ročníky, ale že jde o běžnou činnost u starších mužů a žen. I přesto, že je pravidelná masturbace zdraví prospěšná, nesmí vám nahradit váš sexuální život s partnerem. 

Co je to častá masturbace a trpíte na ni i Vy? 

U časté masturbace se vytváří značná negativa, které vám signalizují první varování. Připomínají vám tyto negativa váš sexuální život? 

 • U časté masturbace se stává, že se sebeuspokojování stane pro vás pohodlnějším a výhodnějším způsobem k uspokojení vaše sexuálního pudu 
 • Časté sebeuspokojování vede ke změně zvyků v sexuálním životě, které mohou vést k selektivní anorgasmii, což značí, že orgasmu bude moci dosáhnout pouze sebeuspokojováním 
 • Velmi častou masturbací mohou muži přispět k poruše jako je nadměrná ejakulace, která je doprovázena častými orgasmy velkého množství spermatu

Příznaky závislosti časté masturbace

Častá masturbace není zdravotním problémem, pokud ovšem časté sebeuspokojování nezačne dělat neplechu v osobním a sexuálním životě. Zkuste se zamyslet, zda i vy na sobě tyto příznaky nepociťujete, jsou totiž projevy, které se vyskytují nejčastěji.

 • Jako první příznak závislosti na časté masturbaci, kromě toho, že se nadměrně denně uspokojujete, je projev zanedbávání vašeho partnera. Jestliže jste si vědomi, že chuť na masturbaci vaše mysli upřednostní před milováním se s partnerem, pak je to zásadním znamením, které určitě může vést k závislosti na masturbaci.
 • Nemasturbovali jste delší dobu a vaše koncentrace je na bodě mrazu? Pokud se v poslední době neumíte soustředit, a víte, že po dosažení orgasmu by tomu bylo jinak, pak tu máme další příznak závislosti. 
 • Opakované nutkání potřeby masturbace jako je po sebeuspokojení mít hned další vyvrcholení orgasmu. Tak tento případ také není fyziologicky přirozený. 
 • Příliš častá masturbace s sebou nese také problémy spojené s vyvrcholením při běžném pohlavním styku. Typickým příznakem mohou být problémy spojené s mužskou ejakulací, jako je porucha dlouhého trvání erekce. 
 • Častá masturbace může způsobit podráždění vnějších genitálií u mužů i žen, které se projeví zarudnutím nebo bolestivosti a větší citlivosti na dotek. 

Časté otázky mužů i žen, kteří trpí na častou masturbaci a tím i závislostí na ní

V našem článku jste se sice dozvěděli, co to masturbace je a jaký rozdíl mezi přirozenou a častou až závislou masturbací je. Její příznaky a informace, které vám možná otevřeli oči. 

Jaké otázky si kladou jedinci, kteří trpí na častou masturbaci? 

Mohou vám časté masturbace způsobit problémy s impotencí? 

Nic takové se nestane, časté masturbování může přinést mnoho problému ale ne s impotencí. Příliš časté ejakulování vede k vyšší výkonosti prostaty, a tím je spojen problém nadměrným množstvím semene. V tomto případě nehrozí poruchy spojené s impotencí. 

Mohu s masturbací zcela seknout? 

Masturbování neboli uspokojování je pro člověka důležité, je však nutné najít tu správnou míru uspokojování, aby se z toho nestala závislost. Existuje mnoho studií mužů i žen, kteří závislost na masturbaci tuto činnost zcela usekli. 

Společná masturbace je přece lepší, jak samouspokojování

Mohu masturbovat i když jsem vysokého věku? 

Ano, jestli vám je 20 nebo 70 na tom se nic nemění. Masturbování je přirozenou činností v každém věku a co se týče zdraví, jde u uspokojování především na pohlavním vývoji každého jedince. 

Mentální závislost z časté masturbace? 

Ano dokonce je tento typ závislosti nejběžnější a nejčastější poruchou. Sexuální dráždění jako je masturbace a následné vyvrcholení podporují produkci dopaminu, jedná se o hormon štěstí, který způsobuje závislost. 

Zlepšete a podpořte i vy svůj sexuální život, který není jenom o sebeuspokojování ale vzájemném vzrušení mezi vámi a partnerem či partnerkou. Zkuste v sexuálním životě něco nového, co jste s partnerem ještě nevyzkoušeli. 

 • Zbavte se stresu v důsledku přepracovanosti
 • Vyzkoušejte nové sexuální hrátky
 • Zařaďte do vaší stravy doplňky, které podporují libido a chtíč
 • Pořiďte si s partnerem do výbavy sexuální erotickou hračku 
 • Vyzkoušejte vzájemnou masturbaci jako předehru

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *