TOP 10 nejlepší přírodní afrodiziaka

přírodní afrodiziaka

Chcete již delší dobu povzbudit s partnerem nebo partnerkou sexuální touhu nebo prožitek? Přírodní afrodiziaka se používají už po staletí jako sexuální stimulanty. Co myslíte, které afrodiziaka si můžete volně utrhnout v přírodě? Teoreticky všechny, ale často je lepší si pořídit již hotovou tabletu, prášek, kapky nebo čaj. Jaká jsou přírodní afrodiziaka? To se dozvíte v tomto článku.

Co to jsou afrodiziaka a jak fungují na lidské tělo?

Afrodiziakum je prostředek, který slouží k povzbuzení sexuálního prožitku, vzrušení a zvýšení libida. Slovo afrodiziakum vzniklo původně v dávném Řecku. Je totiž odvozené od jména bohyně lásky, krásy a plodnosti, Afrodity. V starověku a středověku byla víra v afrodiziaka velmi silná. Pravděpodobně v této době pak vznikala řada legend, které připisovaly nadpozemské účinky mnoha rituálům, rostlinám, ale také třeba živočišným produktům. Například v Asii se dodnes věří v sílu sloních klů nebo rohů nosorožců.

Zvýšení libida chuť na sex jsou důvody, proč užívat anfrodiziaka.

Afrodiziaka mají také prospěšný vliv na hladinu hormonů, prokrvení a cirkulaci krve, která zvyšuje citlivost pohlavních orgánů. Nezapomínejte však, že afrodiziaka nejsou vhodné na léčbu erektilní dysfunkce, pouze na vyvolání sexuální touhy. Ačkoliv jsou popisky přírodních produktů různé, tak věřte, že nejvýznamnějšími benefity přírodních afrodiziak jsou zejména rozšiřování cév a s tím spojené lepší prokrvení těla i jeho částí. Přirozeně se pak mužům prokrvuje více penis, jeho topořivá tělíska. U žen to funguje tak nějak podobně. Jde prostě o prokrvení pohlavních orgánů a mozku. Uvádí se však, že některá afrodiziaka dokáží vyrovnávat hormonální aktivitu. U žen takové přírodní afrodiziakum zvyšuje hladinu estrogenu a u mužů zase přispívá k tvorbě testosteronu.

Existují doplňky stravy přírodních charakterů, které mají ve svém založení právě tato afrodiziaka jako účinné látky. Podívejte se na nejúčinnější prášky na erekci.

Přírodní afrodiziaka, která jsou lehce dostupná

Slyšeli jste už i o přírodních afrodiziacích, která jsou běžnou součástí potravin nebo koření a jaká máme běžně doma? Tak to jste slyšeli správně, každý z nás má doma účinné afrodiziakum, a ani o tom neví. 

Peruánská maca 

Je velmi zvláštní bylinkou, která je často známá jako peruánský ženšen. Maca patří mezi bylinky na erekci. Vyrůstá do výšky 10-15 cm. Její nejdůležitější částí je její kořen, který je běžně o velikost cca 5 cm. Patří do přírodních afrodiziak. Obsahuje vysoké množství aminokyselin, vitamínů B1, B2, B6, C a E, mimo to má pár stopových prvků a minerálů jako je železo, draslík, zinek nebo vápník. Slouží jako účinný prostředek k léčbě neplodnosti u mužů a žen. Pomáhá také při léčbě onemocnění spojených s oslabením organismu. 

Jahody

Jako venušiny plody nejen pro ženy, ale i muže jsou jahody, které pomáhají nejen s vybělením zubů, ale fungují také skvěle jako přírodní afrodiziakum. Obsahují mnoho vitamínů a minerálů jako je zinek nebo mangan. Obsah těchto dvou látek zajistí sexuální touhu nejen u mužů ale i u žen. Pro lepší vstřebání účinných látek v jahodě je doporučeno kombinovat je se zakysanou smetanou nebo tvarohem. Jahody se doporučují konzumovat mužům jako přírodní stimulant pro tvorbu testosteronu.

Granátové jablko 

U granátového jablka je vědecky prokázáno, že jeho šťáva má velice pozitivní účinky na zvýšení libida u mužů i žen, díky jejímu obsahu. Konzumací granátových jablek je podle jedné studie údajně možné zvýšit hladinu testosteronu až o 24 %. Testosteron mimo to se postará o lepší náladu, uvolní napětí a stres. V tomto případě je podávání doporučeno na 1 skleničku denně. 

Goji

Toto drobné červené ovoce obsahuje opravdu velké množství účinných látek, které pomáhají v léčbě neplodnosti. Goju můžete podávat jako šťávu nebo sušené plody, je ovocem radosti a dlouhověkosti.

Zázvor

Zázvor se postará o správnou cirkulaci krve nejen pohlavních orgánů, ale celého těla. Napomáhá při léčbě s erektilní dysfunkcí, díky svým blahodárným účinkům. Jeho užívání způsobuje zvýšenou sexuální výkonnost a je skvělým afrodiziakem. 

Banán

banán

Banán je dalším účinným afrodiziakem, který určitě každý z nás má alespoň jednou týdně doma. Zvyšuje sebevědomí, sexuální energii a navozuje pocit štěstí. Je výborný v kombinaci s bílým jogurtem nebo kokosovým mlékem a medem. Banán se stará o přísun energie, která je potřebná pro správné fungování těla a organismu.

Další přírodní afrodiziaka

  • Guarana je především vhodná na stimulaci centrální nervové soustavy.
  • Chřest, který zvyšuje chuť na sexuální vzrušení a podporuje potenci.
  • Chilli papričky jako pozitivní okořenění vztahu pro zkvalitnění sexuálního života. 
  • Šafrán je vhodný k léčbě smutku nebo skleslosti a jeho účinky jsou blahodárné na deprese a nechuť na sex. 

Pro získání plného požitku z afrodiziak si můžete dopřát i spoustu jiných faktorů, které ovlivní váš sexuální život, a to na obou stranách. Nejen v posteli, ale i v normálním životě, kdy už jste spolu nějakou řadu let a chcete zpestřit svůj sexuální apetit.  

Jak pomoci afrodiziakům s jejich účinkem?

  1. Změňte životní styl. Žijte zdravěji a aktivněji.
  2. Začněte se pravidelné pohybovat.
  3. Meditace, relaxace pomohou pro uvolnění od stresu a depresí.
  4. Dostatek spánku hraje také roli.

Probuďte v sobě s partnerkou nebo partnerem přírodními afrodiziaky chuť na sex, milování se nebo vášeň. Jak na zvýšení libida u mužů? Jako přírodní afrodiziaka jsou považovány i některé potraviny, které máme běžně doma ve skříni, jako je například hořká čokoláda, med nebo chřest. Co se týče koření, tak v tomto případě je přírodním afrodiziakem chilli, máta, skořice nebo zázvor. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *