TOP 10 nejlepší přírodní afrodiziaka

přírodní afrodiziaka

Chcete již delší dobu povzbudit s partnerem nebo partnerkou sexuální touhu nebo prožitek? Přírodní afrodiziaka se používají už po staletí jako sexuální stimulanty. Co myslíte, které afrodiziaka si můžete volně utrhnout v přírodě? Teoreticky všechny, ale často je lepší si pořídit již hotovou tabletu, prášek, kapky nebo čaj. Jaká jsou přírodní afrodiziaka? To se dozvíte v tomto článku.

Co to jsou afrodiziaka a jak fungují na lidské tělo?

Afrodiziakum je prostředek, který slouží k povzbuzení sexuálního prožitku, vzrušení a zvýšení libida. Slovo afrodiziakum vzniklo původně v dávném Řecku. Je totiž odvozené od jména bohyně lásky, krásy a plodnosti, Afrodity. V starověku a středověku byla víra v afrodiziaka velmi silná. Pravděpodobně v této době pak vznikala řada legend, které připisovaly nadpozemské účinky mnoha rituálům, rostlinám, ale také třeba živočišným produktům. Například v Asii se dodnes věří v sílu sloních klů nebo rohů nosorožců.

Zvýšení libida chuť na sex jsou důvody, proč užívat anfrodiziaka.

Afrodiziaka mají také prospěšný vliv na hladinu hormonů, prokrvení a cirkulaci krve, která zvyšuje citlivost pohlavních orgánů. Nezapomínejte však, že afrodiziaka nejsou vhodné na léčbu erektilní dysfunkce, pouze na vyvolání sexuální touhy. Ačkoliv jsou popisky přírodních produktů různé, tak věřte, že nejvýznamnějšími benefity přírodních afrodiziak jsou zejména rozšiřování cév a s tím spojené lepší prokrvení těla i jeho částí. Přirozeně se pak mužům prokrvuje více penis, jeho topořivá tělíska. U žen to funguje tak nějak podobně. Jde prostě o prokrvení pohlavních orgánů a mozku. Uvádí se však, že některá afrodiziaka dokáží vyrovnávat hormonální aktivitu. U žen takové přírodní afrodiziakum zvyšuje hladinu estrogenu a u mužů zase přispívá k tvorbě testosteronu.

Existují doplňky stravy přírodních charakterů, které mají ve svém založení právě tato afrodiziaka jako účinné látky. Podívejte se na nejúčinnější prášky na erekci.

Přírodní afrodiziaka, která jsou lehce dostupná

Slyšeli jste už i o přírodních afrodiziacích, která jsou běžnou součástí potravin nebo koření a jaká máme běžně doma? Tak to jste slyšeli správně, každý z nás má doma účinné afrodiziakum, a ani o tom neví. 

Peruánská maca 

Je velmi zvláštní bylinkou, která je často známá jako peruánský ženšen. Maca patří mezi bylinky na erekci. Vyrůstá do výšky 10-15 cm. Její nejdůležitější částí je její kořen, který je běžně o velikost cca 5 cm. Patří do přírodních afrodiziak. Obsahuje vysoké množství aminokyselin, vitamínů B1, B2, B6, C a E, mimo to má pár stopových prvků a minerálů jako je železo, draslík, zinek nebo vápník. Slouží jako účinný prostředek k léčbě neplodnosti u mužů a žen. Pomáhá také při léčbě onemocnění spojených s oslabením organismu. 

Jahody

Jako venušiny plody nejen pro ženy, ale i muže jsou jahody, které pomáhají nejen s vybělením zubů, ale fungují také skvěle jako přírodní afrodiziakum. Obsahují mnoho vitamínů a minerálů jako je zinek nebo mangan. Obsah těchto dvou látek zajistí sexuální touhu nejen u mužů ale i u žen. Pro lepší vstřebání účinných látek v jahodě je doporučeno kombinovat je se zakysanou smetanou nebo tvarohem. Jahody se doporučují konzumovat mužům jako přírodní stimulant pro tvorbu testosteronu.

Granátové jablko 

U granátového jablka je vědecky prokázáno, že jeho šťáva má velice pozitivní účinky na zvýšení libida u mužů i žen, díky jejímu obsahu. Konzumací granátových jablek je podle jedné studie údajně možné zvýšit hladinu testosteronu až o 24 %. Testosteron mimo to se postará o lepší náladu, uvolní napětí a stres. V tomto případě je podávání doporučeno na 1 skleničku denně. 

Goji

Toto drobné červené ovoce obsahuje opravdu velké množství účinných látek, které pomáhají v léčbě neplodnosti. Goju můžete podávat jako šťávu nebo sušené plody, je ovocem radosti a dlouhověkosti.

Zázvor

Zázvor se postará o správnou cirkulaci krve nejen pohlavních orgánů, ale celého těla. Napomáhá při léčbě s erektilní dysfunkcí, díky svým blahodárným účinkům. Jeho užívání způsobuje zvýšenou sexuální výkonnost a je skvělým afrodiziakem. 

Banán

banán

Banán je dalším účinným afrodiziakem, který určitě každý z nás má alespoň jednou týdně doma. Zvyšuje sebevědomí, sexuální energii a navozuje pocit štěstí. Je výborný v kombinaci s bílým jogurtem nebo kokosovým mlékem a medem. Banán se stará o přísun energie, která je potřebná pro správné fungování těla a organismu.

Další přírodní afrodiziaka

 • Guarana je především vhodná na stimulaci centrální nervové soustavy.
 • Chřest, který zvyšuje chuť na sexuální vzrušení a podporuje potenci.
 • Chilli papričky jako pozitivní okořenění vztahu pro zkvalitnění sexuálního života. 
 • Šafrán je vhodný k léčbě smutku nebo skleslosti a jeho účinky jsou blahodárné na deprese a nechuť na sex. 

Pro získání plného požitku z afrodiziak si můžete dopřát i spoustu jiných faktorů, které ovlivní váš sexuální život, a to na obou stranách. Nejen v posteli, ale i v normálním životě, kdy už jste spolu nějakou řadu let a chcete zpestřit svůj sexuální apetit.  

Jak pomoci afrodiziakům s jejich účinkem?

 1. Změňte životní styl. Žijte zdravěji a aktivněji.
 2. Začněte se pravidelné pohybovat.
 3. Meditace, relaxace pomohou pro uvolnění od stresu a depresí.
 4. Dostatek spánku hraje také roli.

Probuďte v sobě s partnerkou nebo partnerem přírodními afrodiziaky chuť na sex, milování se nebo vášeň. Jak na zvýšení libida u mužů? Jako přírodní afrodiziaka jsou považovány i některé potraviny, které máme běžně doma ve skříni, jako je například hořká čokoláda, med nebo chřest. Co se týče koření, tak v tomto případě je přírodním afrodiziakem chilli, máta, skořice nebo zázvor. 

Podobné příspěvky

30 Komentářů

 1. Ahoj, jaké afrodiziakální nápoje mohu vyzkoušet, které by mohly přispět k zlepšení nálady a zvýšení sexuální touhy? Děkuji předem za tipy.

  1. Ahoj Petro, existuje několik nápojů, které se považují za afrodiziaka a mohou přispět k zlepšení nálady a zvýšení sexuální touhy.

   Mezi ně patří například červené víno, které obsahuje resveratrol, sloučeninu, která může podporovat průtok krve a zdraví srdce. Dalšími možnostmi jsou čaje s bylinkami, jako je ženšen, muira puama nebo damiana, které mají tradičně afrodiziakální účinky.

   Také můžete vyzkoušet horkou čokoládu s pravou čokoládou, která obsahuje fenylethylamin, látku, která může povzbudit náladu a zvýšit sexuální touhu. Při výběru afrodiziakálního nápoje je důležité mít na paměti míru a individuální citlivost na tyto látky.

 2. Dobrý den, slyšela jsem o nějakých afrodiziakálních vonných svíčkách. Mohou skutečně pomoci zvýšit sexuální touhu? Děkuji za odpověď.

  1. Dobrý den, Olgo, afrodiziakální vonné svíčky mohou vytvořit příjemnou a intimní atmosféru, která podporuje sexuální touhu. Svíčky s esenciálními oleji, které mají afrodiziakální účinky, jako je růže, ylang-ylang, pačuli nebo santalové dřevo, mohou stimulovat smysly a povzbudit sexuální touhu. Ačkoli účinky vonných svíček mohou být individuální a závislé na osobních preferencích, mnoho lidí považuje použití afrodiziakálních vonných svíček za příjemný a uvolňující způsob, jak zvýšit sexuální touhu a zlepšit intimní zážitek.

 3. Ahoj, mám alergii na některé potraviny. Jaké afrodiziakální alternativy mohu vyzkoušet, které by neměly způsobit alergickou reakci? Děkuji za pomoc.

  1. Ahoj Nikolo, pokud máte alergii na některé potraviny, je důležité být opatrný při výběru afrodiziakálních potravin a bylinek. Doporučuji se zaměřit na potraviny a bylinky, které nejsou běžnými alergeny a o kterých víte, že vám nezpůsobují alergické reakce. Můžete například vyzkoušet některé z bylinek, jako je ženšen, maca nebo muira puama, pokud na ně nemáte alergii. U esenciálních olejů je také důležité zvolit ty, které nejsou běžnými alergeny, jako je pačuli nebo santalové dřevo. Před použitím nového afrodiziaka vždy udělejte alergický test a poraďte se se svým lékařem nebo odborníkem.

 4. Dobrý den, jak dlouho trvá, než afrodiziakální potraviny a bylinky začnou působit? Jak často bych je měla konzumovat? Děkuji za radu.

  1. Dobrý den, Moniko, účinky afrodiziakálních potravin a bylinek se mohou lišit u různých jedinců a závisí na mnoha faktorech, jako je dávkování, způsob podání a individuální citlivost. Některé afrodiziaka mohou mít okamžité účinky, zatímco jiné mohou vyžadovat pravidelné užívání po delší dobu, než se projeví jejich účinky. Obecně platí, že pravidelná konzumace afrodiziakálních potravin a bylinek ve správném množství může být účinnější než jednorázové užití. Pro dosažení nejlepších výsledků se řiďte doporučeným dávkováním a postupem užití konkrétního afrodiziaka, a pokud máte pochybnosti nebo otázky, poraďte se se svým lékařem nebo odborníkem.

  1. Ahoj Lenko, některé afrodiziakální potraviny a bylinky mohou mít nežádoucí účinky nebo interakce s léky, zejména pokud se užívají ve velkém množství nebo s některými léky na předpis. Před zařazením afrodiziak do svého jídelníčku se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem, zejména pokud užíváte nějaké léky na předpis nebo trpíte nějakým zdravotním problémem. Bezpečnost a účinnost afrodiziakálních potravin a bylinek může být individuální, takže je důležité zohlednit vaše osobní potřeby a okolnosti.

 5. Jaké afrodiziakální potraviny mohu přidat do snídaně, abych zvýšila energii a sexuální touhu během dne? Děkuji za nápady.

  1. Dobrý den, Kláro, snídaně je skvělý čas pro zařazení afrodiziakálních potravin, které vám dodají energii a zvýší sexuální touhu během dne.

   Některé možnosti zahrnují avokádo, ořechy, semínka, med, jahody nebo banány. Můžete také přidat některé bylinky, jako je ženšen nebo maca, do svého ranního smoothie nebo kaše. Tyto potraviny obsahují živiny, které podporují energii, náladu a celkovou sexuální zdraví.

 6. Ahoj, slyšela jsem o aromaterapii a afrodiziakálních účincích některých esenciálních olejů. Máte nějaké doporučení pro začátečníky? Děkuji moc.

  1. Ahoj Jano, aromaterapie může být skvělý způsob, jak zlepšit náladu a povzbudit sexuální touhu. Některé esenciální oleje s afrodiziakálními účinky, které můžete vyzkoušet, zahrnují růžový, ylang-ylang, pačuli, santalové dřevo a jasmín. Pro začátečníky doporučuji začít s jedním nebo dvěma oleji a postupně zkoušet další…

 7. Dobrý den, chtěla bych vyzkoušet nějaké afrodiziakální potraviny, ale jsem vegetariánka. Jaké byste mi doporučil? Děkuji za radu.

  1. Dobrý den, Ivano, i pro vegetariány existuje mnoho možností, jak zařadit afrodiziakální potraviny do svého jídelníčku. Mezi vegetariánské afrodiziaka patří například avokádo, čokoláda, mandle, granátové jablko, med, fíky nebo arašídy. Tyto potraviny obsahují vitamíny, minerály a další živiny, které mohou přispět k zvýšení sexuální touhy a zlepšení celkového zdraví.

 8. Ahoj, zajímalo by mě, jestli existují nějaké bylinky nebo čaje, které by mohly působit jako afrodiziaka. Máte nějaké tipy? Děkuji za odpověď.

  1. Ahoj Heleno, ano, existují bylinky a čaje, které se tradičně považují za afrodiziaka. Některé z nich zahrnují červený ženšen, damiana, muira puama, macu nebo tribulus terrestris. Je důležité si uvědomit, že účinky těchto bylinek a čajů se mohou lišit u různých jedinců a ne všechny mají vědecky prokázané účinky. Přesto mohou být některé z těchto bylinek a čajů příjemným způsobem, jak zlepšit váš sexuální zážitek.

 9. Dobrý den, jaké nápoje nebo potraviny mohu přidat do romantické večeře pro zvýšení sexuální touhy? Děkuji za nápady.

  1. Dobrý den, Gabrielo,

   některé potraviny a nápoje mají pověst afrodiziak, které mohou pomoci zvýšit sexuální touhu. Pro romantickou večeři můžete zkusit přidat například červené víno, čokoládu, avokádo, ořechy, granátová jablka nebo jahody.

 10. Ahoj, chtěla bych vyzkoušet nějaké tablety nebo doplňky stravy, které by měly libidiální účinky. Jaké byste mi doporučil? Děkuji.

  1. Ahoj Františko, na trhu je celá řada tablet a doplňků jídla, které tvrdí, že mají afrodiziakální účinky. Některé z nich obsahují extrakty z rostlin, jako je ženšen, maca, muira puama nebo tribulus terrestris. Je důležité si uvědomit, že účinnost těchto doplňků může být individuální a ne všechny mají vědecky prokázané účinky. Před užitím se poraďte se svým lékařem nebo odborníkem a zvažte své individuální potřeby a preference.

  1. Dobrý den, Evo,

   afrodiziakální oleje pro masáže mohou být skvělým způsobem, jak zlepšit intimní zážitek s vaším partnerem. Některé z nejpopulárnějších esenciálních olejů s afrodiziakálními účinky zahrnují ylang-ylang, růže, pačuli, santalové dřevo a jasmín. Tyto oleje můžete použít samostatně nebo v kombinaci s neutrálním základním olejem, jako je mandlový, kokosový nebo jojobový olej. Před použitím se ujistěte, že nejste alergičtí na žádnou z ingrediencí a vždy dodržujte správné dávkování.

 11. Ahoj, slyšela jsem o nějakých parfémech s feromony, které údajně zvyšují sexuální přitažlivost. Fungují skutečně? Děkuji za odpověď.

  1. Ahoj Dagmar, parfémy s feromony jsou navrženy tak, aby napodobovaly přirozené chemické signály, které ovlivňují sexuální přitažlivost. Některé studie naznačují, že feromony mohou mít vliv na naše vnímání a přitažlivost k ostatním lidem. Nicméně účinky feromonů nejsou jednoznačné a mohou se lišit u různých jedinců…

  1. Dobrý den, Barboro, existuje mnoho přírodních potravin a bylinek, které se tradičně považují za afrodiziaka. Mezi ně patří například čokoláda, mušle, avokádo, granátové jablko, ženšen, maca nebo muira puama. Je důležité si uvědomit, že účinky těchto přírodních afrodiziak se mohou lišit u různých jedinců a ne všechny mají vědecky prokázané účinky. Přesto mohou být některé z těchto potravin a bylinek příjemným způsobem, jak zlepšit váš sexuální zážitek.

 12. Ahoj, chtěla bych vyzkoušet nějaké produkty, které zvyšují libido a zlepšují sexuální zážitek. Máte nějaké doporučení? Předem děkuji.

  1. Ahoj Aleno, existuje celá řada produktů, které mohou zvýšit libido a zlepšit sexuální zážitek. Mezi ně patří například doplňky stravy s rostlinnými extrakty jako ženšen, maca nebo muira puama. Další možností jsou esenciální oleje s afrodiziakálními účinky, jako je ylang-ylang nebo pačuli. Před výběrem konkrétního produktu zvažte své potřeby a preference a neváhejte se poradit s odborníkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *