Uniprosta – recenze a osobní zkušenosti

Obtíže s prostatou jsou bohužel s narůstajícím věkem častým problémem, který potrápí nejednoho muže. Pokud však nechcete časté močení a další obtíže, které se zvětšenou prostatou souvisejí, řešit léky na předpis, vyplatí se vyzkoušet volně prodejné doplňky stravy. Jedním z nich je i produkt Uniprosta, jehož hodnocení vám přinášíme v dnešním recenzi. Skutečně funguje, nebo se vyplatí vsadit na konkurenční přípravky?

Osobní zkušenosti a recenze Uniprosta

První účinky jsem pozoroval po týdnu užívání, je však třeba být skutečně důsledný a produkt užívat pravidelně. Slibovaný účinek jsem pocítil především z hlediska snížení nočního močení, jehož četnost se mnohonásobně snížila. Zároveň je však nutné dodržovat i další zásady, jako například omezení množství vody před spánkem apod. Ve srovnání s konkurencí se však jedná o poměrně účinný produkt, o čemž vypovídají i mnohé spokojené zkušenosti jiných uživatelů.

Výhody proč ANO

 • Vysoké množství účinných látek
 • výhradně přírodní složení
 • Působí příznivě na potenci a celkovou vitalitu
 • Diskrétní balení
 • cca 6,-/dávka
 • Sleva při objednán balíčku

Nevýhody proč NE

 • je třeba užívat pravidelně

Jak se projevují obtíže s prostatou?

Prostata je žláza, kterou bychom našli na spodní straně močového měchýře, kde obklopuje močovou trubici. Její primárně funkcí je především poskytování výživy spermiím, bohužel s rostoucím věkem dochází k jejímu postupnému zvětšování. To je také příčinnou nejrůznějších obtíží – typickým příznakem zvětšené prostaty je zeslabení proudu moči a především časté nutkání k močení. V určitých případech může docházet také k samovolnému úniku moči, což může výrazně ovlivňovat kvalitu života.

Přestože je u mužů nad padesát let naprosto běžným onemocněním, objevit se může i u mladších ročníku. Mezi rizikovým faktorům zvětšení prostaty patří zejména:

 • Vysoký krevní tlak
 • Špatný životní styl
 • Obezita
 • Vysoká produkce testosteronu

Co je to Uniprosta?

Přestože se nejedná o léčivo, ale výživový doplněk, Uniprosta je poměrně populárním přípravkem při obtížích s prostatou. Palec nahoru musíme dát zejména za skutečnost, že je přípravek vyráběn v České republice, a podléhá tedy i českým standardům kvality a zdravotní nezávadnosti.

Druhým důvodem, proč jsme se rozhodli Uniprostu otestovat, je její poměrně příznivá cena – při využití množstevních slev se lze dostat až na cenu kolem 6 Kč za tabletu. Ta obsahuje hned osm aktivních přírodních látek, na které se podíváme dále v recenzi. Praktickým bonusem je fakt, že obsažené látky prospívají nejen prostatě, ale také samotným močovým cestám, díky čemuž je potenciál řešení nadměrného močení či inkontinence mnohonásobně vyšší.

Sleva při odběru více kusů

Složení a aktivní látky

Jak již bylo řečeno, produkt obsahuje hned osm účinných látek, mezi kterými najdeme například:

 • Saw palmetto (Serenoa plazivá): Extrakt z plodů této palmy je zásadní z hlediska obsahu mastných kyselin a phytosterolů. Pomáhá nejen k lepší funkci prostaty a močového ústrojí, ale také zvyšuje potenci. V jedné kapsli najdeme 320 miligramů.
 • Pygeum africanum (Slivoň africká): Hlavní účinnou látkou získávanou z této dřeviny je tzv. beta-sitosterol, který přispívá ke zdraví močových cest a močového měchýře. V jedné kapsli najdeme 60 miliframů.
 • Epilobium parviflorum (Vrbovka malokvětá): Na urologický trakt působí prospěšně také vrbovka, která zároveň pomáhá ke zdraví prostaty. V jedné kapsli najdeme 100 miligramů.
 • Urtica dioica (Kopřiva dvoudomá): O zdravotních benefitem kopřivy jste určitě již slyšeli – pomáhá k lepšímu vylučování vody, normální funkci prostaty a ledvin. V jedné kapsli najdeme 50 miligramů.
 • Zinek: Tento minerál je známý pro svůj vliv na erekci a libido, oceníte ho však i při obtížích s prostatou. Mimo jiné napomáhá například udržovat hladinu testosteronu. V jedné kapsli najdeme 5 miligramů.
 • Lykopen: Antioxidant s příznivým vlivem na prostatu. Jedna kapsle obsahuje 1000 μg.
 • Selen: Antioxidant, která napomáhá ke zdravé spermatogenezi a zároveň povzbuzuje imunitu. Jedna kapsle obsahuje 27,5 μg.
 • Beta-sitosterol: Rovněž tato látka působí proti zvětšování prostaty a zlepšuje průtok moči. V jedné dávce nalezneme 0,5 miligramů. 
Mnoho pozitivních zkušeností na oficiálním webu

Vedlejší účinky

Vzhledem k tomu, že se jedná o volně prodejný potravinový doplněk s přírodním složením, se není potřeba obávat vedlejších účinků. Pozor dejte pouze v případě, že trpíte alergií na některou ze složek.

Balení a dávkování

Přípravek zakoupíte ve formě kapslí, které se poměrně snadno užívají. Jedno balení obsahuje šedesát tobolek, přičemž doporučené dávka je jedna tobolka denně, v případě větších potíží dvě.

Pokud budete dodržovat dávkování stanovené výrobcem, Uniprosta vám vydrží až dva měsíce, což je vzhledem k ceně 375 Kč poměrně slušný poměr. 

Podobné příspěvky

10 Komentářů

 1. Vyzkoušeno už více doplňků a Uniprosta rozhodně vede. Určitě by mohla pomoci ještě víc, ale vstávat za noc 2x místo 6 návštěv záchoda je příjemné. Pozitivní je k tomu i cena.

 2. Je mi to líto, ale po úžívání 2 měsíců nedošlo k žádnému zlepšení.
  Mám velké pochybnosti o celé firmě a produktu !

  1. Hezký den, děkujeme mockrát za zpětnou vazbu z vašeho užívání – dodržoval jste výrobcem předepsané dávkování? A s jakými konkrétními problémy jste vy už dříve zápasil? Děkujeme za upřesnění, dle Marka z redakce to byl adekvátní kousek, a to jich testoval vícero, viz nadřazená sekce. Děkujeme ještě jednou za váš komentář.

 3. za tu cenu je to opravdu skvělý přípravek. beru ho snad už přes 2 roky a pořád mi zabírá. přestat s užíváním jsem radši nezkoušel ale dokud funguje tak nemám důvod. bolest i častější močení uplně odezněly.

  1. Hezký den, dle výrobce je určená svým složením mužům, takže primárně bude pomáhat s prostatickými problémy jim. U žen bychom očekávali v redakci, že bude vhodné vybrat jiný doplněk = který bude více na míru ženám: https://proerekce.cz/zeny/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *