|

Jak může pomoci eJoy FEMINA s ženským přechodem i libidem? RECENZE

O intimním životě žen se stále příliš nemluví. I je přitom trápí široká škála různých obtíží. Které jsou ty hlavní a jakým způsobem je lze účinně řešit?

Hormonální problémy u žen

Ženské tělo je především znatelně ovlivněno hormony. Ty působí na ženský organismus mnohem intenzivněji, než je tomu v případě mužů. Jedná se především o:

 • estrogen
 • progesteron
 • testosteron
 • FSH/LH
 • prolaktin
 • melatonin
 • oxytocin

Potýkat se na toto konto něžné pohlaví může například s bolestivou menstruací. Odborníci za ní vidí hlavně právě hormonální výkyvy, konkrétně se jedná o nerovnováhu mezi hladinou estrogenu a progesteronu.

Druhým specifickým příkladem, kdy se u žen mění rovnováha hormonů, je také menopauza. Hladiny výše zmíněného estrogenu a progesteronu v tomto období klesají. I to s sebou může nést celou řadu nepříjemných průvodních jevů, jako jsou návaly horka, zvýšené pocení, poruchy spánku nebo podrážděnost.

Výhody proč ANO

 • Přirozenější hormonální rovnováha
 • Stabilnější libido a chuť
 • Klidnější průběh menstruace

Nevýhody proč NE

 • Lepší užívat dlouhodobě

Sexuální poruchy u žen

Sexuální dysfunkce u mužů je hojně diskutovaným tématem. Podobný problém se ale objevuje i u žen. Výraznější pozornosti se mu nicméně dostalo až v roce 2003 pod vlivem článku Raye Moynihana v British Medical Journal. Autor se v něm opřel o myšlenku, že se jedná o vykonstruovaný problém. Údajně mělo jít o pouhou lobby výrobců preparátů na podporu erekce.

Dnes již samozřejmě víme, že tyto poruchy je nutné skutečně vnímat jako diagnostikovatelnou obtíž. Určitá počáteční neochota připustit, že i ženy mohou v této oblasti pociťovat diskomfort, souvisí hlavně s její tradiční pasivní rolí, která je ženě v sexuálním životě připisována jako jakýsi protipól zátěže, jíž je vystavena v souvislosti s rozením potomků.

V současnosti už se ani něžné pohlaví neobává svůj stav řešit. Ostatně spektrum poruch je velmi široké. Patří sem především porucha sexuální touhy a vzrušení, poruchy orgasmu a také přítomná bolestivost při sexu.

Jaké jsou příčiny sexuálních poruch u žen?

Tradičně bývají ženy vnímány jako více emocionální a sexuální dysfunkci se tak připisoval dříve primárně psychologický charakter. Teprve novodobé poznatky nicméně prokázaly, že etiologie může být i organická nebo smíšená.

Spektrum příčin může být taktéž značně rozsáhlé. Souviset mohou sexuální poruchy s již zmíněnými hormonálními poruchami, což je typickým činitelem u nízkého sexuálního zájmu. V těchto případech navíc svou roli sehrávají i psychogenní příčiny, jako je neuróza či deprese.

Bolestivost při styku může souviset s anatomickými abnormalitami, ale i poúrazovými stavy, podmíněn může být tento stav také endometriózou.

Jak získat znovu uspokojivý sexuální život a novou energii

Zdraví a sexualita je u ženy výrazně provázána a ovlivněna celou řadou faktorů. Léčba těchto poruch by tak měla být komplexní a v intencích medicíny vyžaduje spolupráci gynekologa, urologa, psychiatra, sexuologa a fyzioterapeuta.

Než se však zaměří na toto komplexní pojetí léčby, měla by žena začít u sebe. Také pro ženy platí coby první účinný krok změna životosprávy. Začít řešit výše uvedené problémy můžete rovněž s pomocí čistě přírodních prostředků.

Co dokáže eJoy Femina

Doplněk stravy eJoy Femina je přípravkem, který nabízí čistě rostlinné složení. Aktivní látky v něm obsažené napomáhají k posílení sexuálního zdraví, vyrovnání hladiny hormonů v těle a k celkovému zvýšení energie.

V přípravku je obsaženo:

 • maca peruánská – 440 mg
 • Tribulus Terrestris – 200 mg

 • Ashwagandha – 240 mg

 • damiana pravá – 120 mg

 • zinek – 20 mg

 • vitamin E – 10 mg

 • vitamin C – 20 mg

 • vitamin B6 – 10 mg

Video z redakční rozbalování:

Maca peruánská

Maca peruánská je bylinou, která je používaná pro širokou škálu ženských obtíží, jako je nepravidelná menstruace, hormonální nerovnováha i nízká sexuální aktivita.

Tribulus Terrestris

Tribulus Terrestris neboli kotvičník zemní je rostlina sloužící především pro podporu sexuálních funkcí u žen. Mírní také premenstruační syndrom a příznaky související s menopauzou.

Ashwagandha

Ashwagandha je bylina, které se také přezdívá indický ženšen. Připisována je jí schopnost stimulovat libido a také zmírnit nepříjemné menstruační bolesti.

Damiana pravá

Damiana pravá je keř proslulý hlavně svými afrodiziakálními účinky. V tomto směru vyniká hlavně u žen, které na její působení reagují citlivěji než muži.

Zinek

Zinek je minerál, který v ženském těle sehrává důležitou roli. Přispívá ke zdraví pohlavní soustavy, podílí se na hormonální rovnováze.

Vitamíny B6, C a E

Vitamíny jsou rovněž pro ženské tělo velmi důležité a zajišťují všestranně správné fungování. Z hlediska intimního zdraví se jedná hlavně o udržení hormonální rovnováhy a pravidelného menstruačního cyklu.

Jak se přípravek eJoy Femina užívá

Přípravek je vhodné užít v doporučené dávce 2 tablet, a to nejlépe po jídle. Podpoříte tím vstřebávání preparátu. Zároveň se jedná o doporučenou denní dávku, kterou není v souladu s doporučením výrobce vhodné překročit.

Při zachování tohoto postupu se nevyskytují během kúry žádné nežádoucí účinky. A to ani při dlouhodobém braní.

Naopak je tento doplněk přímo vhodné podávat dlouhodobě, a to konkrétně po dobu asi 3 až 4 měsíce.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *