|

Nejlepší kondomy – recenze a zkušenosti

Kromě toho, že kondomy chrání před nechtěným těhotenstvím či přenosnými pohlavními chorobami, mohou představovat i efektivní způsob, jak si zpestřit milostný život. Při jejich výběru je však třeba dát pozor na několik důležitých kritérií, díky kterým bude sex příjemný a především opravdu bezpečný. Pojďme se tedy podívat nejen na kritéria správného výběru, ale také například na to, co dělat, když kondom praskne.

Nejlepší kondomy podle recenzí

Recenze nejlepší kondomů

Fair Squared Kondom Ultra Thin

Ne nadarmo jsou kondomy od značky Fair Squared na prvním místě. Popravdě při pohlavním styku jsem si nebyl ani vědom, že bych měl kondom nasazeny. Kondomy kupovala přítelkyně, protože se jí líbilo označení produktu „Vegan“… holky :D. Já jsem převážně ocenil, že stěny kondomů jsou ultra tenku. Udává se, že stěna kondomu je tlustá 0,055mm. Za sebe tedy mohu opravdu produkt doporučit, pokud hledáte ultra tenké kondomy, tak máte vyhráno. V balíčku najdete 10 ks kondomů, takže doporučuji vzít raději dva balíčky.

Výhody proč ANO

 • Ultra tenké
 • vegan produkt
 • neobsahuje parfemace a příchuť

Nevýhody proč NE

 • Vyšší cena

Můj tip:

Produkty jsem kupoval na e-shopu Econea, kde najdete opravdu kvalitní produkty. Vzal jsem tedy rovnou i nějaký „dárek“ pro přítelkyni a udělal si u ní plusové body 😀

Einhorn kondomy ultra

Další z produktů označený „VEGAN“ s ultra tenkou stěnou, takže uděláte radost sobě ale i přítelkyni. Jako to bylo u prvního produktu, tak i zde nebudete cítit, že máte kondom nasazen. Je opravdu zajímavé, jak tenké kondomy jsou. Nedostatky na tomhle kondomu budu hledat asi dlouho, za sebe bych jen vytknul jednu maličkost a to je cena.

Výhody proč ANO

 • Ultra tenké
 • Bez parfermace
 • 100 % vegan

Nevýhody proč NE

 • Vyšší cena

Kondom Durex Classic

Zástupce klasické značky a standardní velikosti kondomů. Durex Classic je u nás rozhodně stálicí a získává si stále své zákazníky díky… své proslulé spolehlivosti. Na kondomech vás kromě toho, že vám sednou, oceňujete i to, vydrží = sebedivočejší sex. A to Durexy splňují už desetiletí.

Výhody proč ANO

 • Cena/počet kusů
 • Na trhu od roku 1929
 • hladké kondomy

Nevýhody proč NE

 • Latexová vůně

Jak vybrat ten správný kondom?

Přestože se může zdát, že výběr kondomu není žádná věda, opak je pravdou. Správný výběr ovlivní nejen bezpečnost sexu, ale také prožitek z něj. Čemu bychom tedy při výběru měli věnovat zvýšenou pozornost?

Správná velikost 

Abychom se vyhnuli nemilé situaci s prasknutým kondomem, je třeba vybrat správnou velikost. Příliš těsný a škrtící kondom totiž není pouze nekomfortní, ale také hrozí zvýšené riziko jeho prasknutí. Na druhou stranu by měl kondom vždy přiléhat, jinak existuje riziko jeho sklouznutí během styku. Vždy proto vybírejte velikost podle svých tělesných proporcí, aby vám co nejlépe seděl a nebyl ani příliš těsný, ani příliš volný. 

Velikost klasického kondomu, který běžně seženeme v drogeriích, je vhodná do délky penisu v erekci až čtrnáct centimetrů a obvodu kolem 4 až 5 centimetrů, k sehnání jsou však i kondomy menších, či naopak větších rozměrů. Obecně je však důležité mít na paměti, že jde především o správné zvolení šířky kondomu; délka je spíše druhořadá, jelikož můžeme nechat kondom lehce srolovaný.

Materiál kondomu

Dalším důležitým aspektem, na který bychom měli brát při výběru vhodného kondomu ohled, je materiál, ze kterého je vyroben. V těchto případech už není třeba myslet jen na muže, ale i partnerku, a to zejména u latexových kondomů, které se u některých lidí setkávají s alergickou reakcí. Materiál použitého kondomu bychom měli znát i v případě, že se chystáme použít lubrikant – některé kombinace určitých lubrikantů a kondomů nejsou z hlediska nebezpečí prasknutí kondomu příliš vhodné.

Latexové

Přestože latex je nejčastějším materiálem používaným pro výrobu kondomů, není vhodný pro každého. Jak jsme již zmiňovali, řadu osob trápí alergie na latex, což může v případě použití latexového kondomu vést k nepříjemné alergické reakci, ať už se jedná o partnera či partnerku.

Pokud vám však latex nevadí, je latexový kondom tou nejlepší volbou, ať už z hlediska bezpečnosti či příznivé ceny.

Jedinou nevýhodou může být fakt, že latexové kondomy bychom zásadně neměli používat spolu s lubrikantem na bázi oleje, který sice může být řadě lidí příjemný, ale narušuje latexový povrch kondomu. To může ve výsledku vést právě až k jeho obávanému prasknutí. Sáhněte tedy spíše po lubrikantu na vodní bázi, který je naopak při použití latexového kondomu skvělou a bezpečnou volbou.

Bezlatexové

Pro případy, že je jeden z partnerů alergický na latex, existují kondomy bezlatexové. Ty jsou vyráběny ze syntetických látek (jako například polyuretan nebo polyizoprenu), které nezpůsobují alergickou reakci ani nedráždí pokožku.

Jejich další nespornou výhodou je především skutečnost, že jsou výrazně tenčí než latexové kondomy, díky čemuž při sexu získáte maximální prožitek. V neposlední řadě je ocení také každý, kdo má rád olejové lubrikanty, jelikož je jejich kombinace naprosto bezpečná. Nevýhodou může být o něco vyšší cena oproti běžným latexovým kondomům.

Ochucené

Další velice oblíbenou kategorií jsou kondomy ochucené. Ty jsou k dostání jak klasicky latexové, tak bezlatexové. Je však na místě upozornění, že právě kvůli příchuti, které je dosaženo přidáním chemických přísad a parfemace, se nejedná o kondomy vhodné pro vaginální sex – jejich použití by vám mohlo partnerce přinést celou řadu nepříjemných zdravotních problémů.

A k čemu tedy slouží? Vytvořeny byly speciálně pro zlepšení prožitku z orálního sexu. Nejen, že nás tak při orálním sexu na jednu s neznámým partnerem ochrání před přenosnými pohlavními chorobami, ale taky jsou k dostání v celé řadě zajímavých ovocných příchutí a vůní, který orální sex posunou na úplně novou úroveň. 

Potěšení

Kondomy však nemusí nutně představovat pouze způsob, jak se chránit před pohlavními chorobami či nechtěným těhotenstvím – při správném výběru mohou zvýšit potěšení z milostného styku. Pokud sáhnete po speciálních kondomech se speciálními výstupky, zejména partnerka ocení zvýšený prožitek ze sexu.

K dostání jsou opět v latexové i bezlatexové variantě a kromě verze s vroubky narazíme například na kondomy chladivé, či dokonce hřejivé.

Znecitlivující kondomy

V případě, že chcete milostné hrátky prodloužit a oddálit ejakulaci, zkuste zvolit znecitlivující kondomy. Ty obsahují speciální znecitlivující látky, díky kterým bude penis méně citlivý, a partner tak vydrží mnohem déle. Jedná se o alternativu klasickým znecitlivujících krémů, které mají tu nevýhodu, že mohou ovlivnit i prožitek partnerky. Znecitlivující látka se totiž nachází pouze uvnitř kondomu.

Proč používat kondomy?

Přestože mezi muži se kondomy netěší zrovna velké popularitě, jedná se o jednu z nejrozšířenějších forem antikoncepce a ochrany. Proč bychom tedy neměli kondomy zatracovat? V prvé řadě se v případě, že nebereme v potaz pesary, jedná o jediný způsob, jak efektivně bránit v přenosu pohlavních chorob.

Z toho důvodu je jejich svědomité používání důležité především při sexu s novými či neznámými partnery, u kterých si nemůžeme být jisti jejich sexuální historií. Vyhnete se tak riziku přenosu opravdu nepříjemných (a nebezpečných) nemocí, jako jsou kapavka, chlamydie či dokonce obávané HIV. Kromě toho se jedná o skvělou volbu pro ženy, které dlouhodobě trápí vaginální infekce – kondomy totiž zabraňují vzniku bakterií, které je způsobují.

Co se týče použití kondomu jako antikoncepce, i v této kategorii obsazuje první příčky. Jeho použití je však vhodné i v případě, že žena užívá hormonální antikoncepci, ale například zapomněla užít víc než jednu pilulku či například právě bere antibiotika, která snižují účinnost hormonální antikoncepce.

Jsou kondomy spolehlivé?

Co se týče spolehlivosti kondomů, i v této oblasti patří na horní příčky. Přestože je v procentuální spolehlivosti překonává většina druhů hormonální antikoncepce, stále se jedná o velice efektivní způsob ochrany s pouze dvouprocentní šancí selhání. Spolehlivost ochrany pomocí kondomu však záleží především na vhodné manipulaci, je tedy třeba dát pozor na expirační dobu kondomu či mechanické narušení, ať už ostrým nehtem či prstýnkem, nebo například právě již zmiňovaným špatně zvoleným lubrikantem. 

Jak správně nasadit kondom?

Přestože se většina lidí poprvé setkala s názornou ukázkou nasazování kondomu (v tomto případě na banán) ve škole, je právě špatná manipulace nejčastější příčinou jeho selhání. Jak tedy správně postupovat? Nejprve bychom neměli zapomenout zkontrolovat dobu expirace a poté opatrně roztrhnout obal tak, aby nedošlo k poškození kondomu například nehtem.

Před samotným nasazením je třeba zkontrolovat, že kondom nasazujete správnou stranou, tedy čepičkou směrem ven. Poté, co z čepičky vytlačíme vzduch, můžeme kondom nasadit. Pokud bychom však v kondomu vzduch nechali, mohlo by dojít při styku k jeho obávanému prasknutí. Poté již stačí kondom nasadit tak, aby doléhal po celé délce penisu – z toho důvodu je vhodné nasazovat kondom až ve chvíli, kdy došlo k plné erekci. 

Může kondom prasknout a co dělat, když praskne?

Nemilou situací, kteří se mnozí obávají, je prasknutí kondomu. Přestože se nejedná o nijak častý jev, nastat může, zejména z důvodu již zmiňované expirace či špatné manipulace. K narušení povrchu kondomu dochází především v případě, že je kondom natrhnut nehtem, prstýnkem či jiným ostrým předmětem, své mohou udělat i nevhodně zvolené lubrikanty. 

A co tedy dělat v situaci, kdy kondom praskne? Pokud praskl ještě před ejakulací, rizika jsou výrazně menší, je však třeba zvážit například to, zda nedošlo k výronu preejakulátu. V případě, že kondom praskl po ejakulaci, je třeba situaci neprodleně řešit. Ihned bychom měli zamířit do lékárny pro nouzovou antikoncepci, tedy Postinor, která je už naštěstí k dostání bez receptu od lékaře.

Tu je třeba užít do 72 hodin od rizikového styku, ale platí pravidlo, že čím dříve, tím lépe, proto s cestou do lékárny příliš neotálejte. Dejte však pozor na to, aby tato situace nenastávala opakovaně, jelikož častější užití Postinoru může vést k řadě zdravotních komplikací, mezi které patří například narušení cyklu.

Podobné příspěvky

3 Komentáře

 1. No, ti jednorožci mi nepřijdou moc sexy, ale asi tím cílením na vegany to osloví spíše pražské hipstery než klasickou populaci – to spíše Durex jako spolehlivou klasikou – jako s vroubky ribbed nebo extra safepro klidnou duši a spaní, že se nic jen tak nepkazí.

  1. Zdravím Pavle, ano, kouření může mít negativní vliv na vaši schopnost dosáhnout a udržet pevný stav. Kouření může poškodit vaše cévy, což může ovlivnit průtok krve do penisu. Kromě toho může kouření také snížit hladiny klíčových hormonů, které mohou ovlivnit sexuální funkci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *