RECENZE: Doplněk stravy pro ženy v menopauze Feminus

Pokud máte čtyřicítku za sebou, pomalu a jistě se blížíte k období svého života, kterého se obává snad každá žena – menopauze. Nerovnováha hormonálního systému, která je pro menopauzu typická, s sebou přináší celou řadu nepříjemných příznaků, které mohou nemile zasáhnout do vašeho života. Jedním ze způsobů, jak některé příznaky menopauzy zmírnit, jsou speciální doplňky stravy. Příkladem může být právě český přípravek Feminus, který vám představím v dnešní obsáhlé recenzi. 

Klady a zápory

Pokud hledáte přírodní doplněk stravy pro ženy v menopauze, který nabídne skutečně komplexní složení, Feminus můžu jednoznačně doporučit. Ocenit musím hlavně obsah macy peruánské, jejíž samotné užívání ve formě prášku není vzhledem k hořké chuti rozhodně nic příjemného.

Feminus se naopak užívá velice snadno, jen je třeba nezapomínat na druhou denní dávku (je vhodnější neužívat obě tablety ráno, ale postupně během dne). V neposlední řadě musím vyzdvihnout také opravdu stylové a zároveň kompaktní balení, které si s sebou díky malým rozměrům krabičky můžete zabalit i na cesty. A pokud se rozhodnete pro měsíční předplatné, příjemně překvapí i nižší cena.

Výhody proč ANO

  • Komplexní složení
  • Vysoký obsah účinných látek
  • Český výrobek
  • Bez obsahu hormonů
  • Elegantní balení

Nevýhody proč NE

  • Není vhodný pro ženy s endometriózou 
  • Velké tablety (horší konzumace)
  • Vyšší cena při jednorázovém nákupu

Co je to Feminus a pro koho je vhodný?

Feminus je doplněk stravy vyvinutý a vyráběný v České republice. Nabídne poměrně komplexní složení s celou řadou účinných látek, které nejen pomáhají mírnit příznaky menopauzy, ale také podporují celkovou vitalitu a zdraví. Vzhledem k obsahu vitamínů a minerálů se můžete těšit také na příznivý vliv na stav vlasů, nehtů a pokožky.

A pro koho je Feminus vhodný? Ideální je pro ženy ve věku od 30 do 60 let. Zatímco ženy nad čtyřicet let ocení zejména snížení nepříjemných příznaků klimakteria, mladší ženy mohou jeho účinky na hormonální rovnováhu využít z hlediska premenstruačního syndromu a celkové vitality a libida. 

Návaly horka a pocení

Jedním z nejčastějších důvodů, proč ženy v menopauze začínají užívat speciální doplňky stravy, jako je například Feminus, jsou především návaly horka a noční pocení. Docházet k nim však může ještě mnohem dříve, než nastoupí samotná menopauza – tedy v období perimenopauzy, která nastává přibližně pět let před samotným klimakteriem. 

Za tímto nepříjemným projevem menopauzy stojí zejména pokles hladiny ženského pohlavního hormonu estrogenu. Jeho nedostatek v těle narušuje proces, který v těle řídí tělesnou teplotu, a výsledkem je právě nával horka či zvýšené pocení.

A jak návalům horka předcházet? Pokud pomineme omezení konzumace alkoholu, kofeinu či kořeněných jídel a minimalizaci stresu, poměrně účinná je hormonální léčba, kterou však musí předepsat lékař.

Pokud se chcete užívání hormonů vyhnout, zkuste sáhnout po extraktech z rostlin, které vzhledem k obsahu fytoestrogenů působí podobně jako estrogen.

Příkladem může být maca peruánská, kterou najdete i v přípravku Feminus. 

Fotogalerie z redakčního testování – 19 fotek:

Další příznaky menopauzy

Návaly horka bohužel nejsou bohužel jedinými příznaky, které se s příchodem menopauzy objeví. Typická je například porucha menstruačního cyklu, změna nálad či dokonce deprese, nespavost a zvýšení hmotnosti.

Některé ženy rovněž uvádějí suchost kůže či lámavější vlasy. A asi není třeba dodávat, že v menopauze vzhledem k poklesu estrogenu přichází snížení libida a celkově zhoršení sexuálního života. Více o menapauze.

Naštěstí i v tomto případě platí, že od nepříjemných projevů menopauzy může ulevit dostatečný příjem vitamínů, minerálů a dalších důležitých látek. 

Účinné látky v přípravku Feminus

Řadu z těchto látek najdeme i v přípravku Feminus. Účinných složek obsahuje opravdu bezkonkurenční množství, obecně bychom je však mohli rozdělit na přírodní rostlinné extrakty obsahující fytoestrogeny a vitamíny a minerály. 

feminus složení

Rostlinné extrakty

Pokud bychom se podívali na obsažené rostlinné extrakty, asi nejzásadnější roli hraje řeřicha peruánská, známá také pod názvem maca peruánská. Tato rostlinka pochází z jihoamerických And, kde ji už odpradávna používali původní obyvatelé ke zvýšení vitality a vytrvalosti. Z hlediska menopauzy je pro ženy prospěšná především obsahem fytoestrogenů.

Maca však není ani zdaleka jedinou účinnou látkou v doplňku stravy Feminus. Dále obsahuje například Ašvagandu neboli indický ženšen, kotvičník zemní či extrakty z kakaa, které je bohaté na antioxidanty. V menší míře je obsažena také andělika čínská, která příznivě působí na urogenitální systém žen, a damiána pravá podporující sexuální zdraví. 

Minerály a vitamíny

Neméně důležité jsou také obsažené vitamíny a minerály. Zatímco vitamíny C, B12, E a D přispívají k celkovému zdraví a vitalitě, z hormonálního hlediska je zásadní především vitamín B6, který přispívá k regulaci hormonální aktivity. K normální plodnosti a zdraví reprodukční soustavy pomáhá obsažený zinek, jehož účinek oceníte také z hlediska zachování normálního stavu pokožky, nehtů a vlasů.

Nulový obsah hormonů

V neposlední řadě je třeba dodat, že Feminus jako takový neobsahuje žádné hormony, pouze fytoestrogeny. Díky tomu se není obávat negativních účinků, které s sebou může hormonální léčba nést. 

Balení a dávkování

feminus tablety

Jedno balení, které se může pochlubit elegantním designem, obsahuje celkem šedesát tablet. Vzhledem k tomu, že doporučená denní dávka jsou dvě tablety, vydrží jedno balení na měsíční kúru. Výrobce doporučuje tablety užívat dvakrát denně a zapít dostatečným množstvím vody. Přestože dávkování je snadné, na můj vkus jsou tablety poměrně velké a horší na polykání, naštěstí se dají snadno rozpůlit pro snazší konzumaci. 

K čemu je Feminus

Jak často je potřeba Feminus užívat?

Na rovinu je třeba konstatovat, že jediná měsíční kúra bude mít pouze krátkodobý účinek. Jelikož se jedná o přírodní doplněk stravy, který působí postupně, a hladina hormonů se navíc u žen pravidelně mění na měsíční bázi, pro maximální účinek je nutné doplněk stravy užívat dlouhodobě, případně v pravidelných cyklech.

Cena

S nutností častého užívání rovněž souvisí cena. Přestože se na první pohled může zdát vysoká, vzhledem ke komplexnímu složení je odpovídající. Zatímco při nákupu jednoho balení zaplatíte kolem 570 Kč, mnohem výhodnější je měsíční předplatné, kdy každý měsíc ušetříte celkem 75 Kč. Bonusem je doprava zdarma až domů. V případě nespokojenosti s produktem lze rovněž využít možnosti vrácení peněz. 

Kde lze Feminus koupit?

Vzhledem k tomu, že se jedná o volně prodejný doplněk stravy, Feminus zakoupíte bez lékařského předpisu prakticky v každé dobře zásobené lékárně (konkrétně například Pilulka, Dr. Max nebo lékárna Benu). Pokud však chcete využít zvýhodněné ceny, doporučuji zamířit na oficiální stránky výrobce, kde je možnost zakoupení jak jednoho balení, tak měsíčního předplatného. 

Má Feminus nějaké kontraindikace?

Přestože se jedná o přírodní doplněk stravy, dejte pozor na několik málo kontraindikací. Ty se týkají především obsahu fytoestrogenů, kvůli kterým není přípravek příliš vhodný pro ženy trpící endometriózou. Vyhněte se mu také v případě, že užíváte léky na ředění krve, jste těhotná či kojíte. Určen není ani pro mladistvé a děti. 

VIDEO z redakčního rozbalování:

Hodnocení produktu Feminus

Pokud hledáte přírodní doplněk stravy pro ženy v menopauze, který nabídne skutečně komplexní složení, Feminus můžu jednoznačně doporučit. Ocenit musím hlavně obsah macy peruánské, jejíž samotné užívání ve formě prášku není vzhledem k hořké chuti rozhodně nic příjemného.

Feminus se naopak užívá velice snadno, jen je třeba nezapomínat na druhou denní dávku (je vhodnější neužívat obě tablety ráno, ale postupně během dne). V neposlední řadě musím vyzdvihnout také opravdu stylové a zároveň kompaktní balení, které si s sebou díky malým rozměrům krabičky můžete zabalit i na cesty. A pokud se rozhodnete pro měsíční předplatné, příjemně překvapí i nižší cena.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *