RECENZE: Prostalex

prostalex recenze

Pokud už máte padesátku za sebou, pravděpodobně vás dříve či později začala trápit zvětšená prostata a s ní související obtíže: časté noční močení či pocit tlaku v podbřišku… Naštěstí je dnes k dostání mnoho přípravků, které od těchto nepříjemných příznaků slibují úlevu. V dnešní recenzi se podíváme na jeden z nich – doplněk stravy Prostalex určený pro muže, které trápí zvětšená prostata. 

Kde zakoupit Prostalex?

První výhodou Prostalexu je jednoduše fakt, že ho lze vzhledem k přírodnímu složení volně zakoupit v lékárně bez nutnosti lékařského předpisu. Objednat ho rovněž můžete na internetu, kde často narazíte na opravdu výhodnou cenu, a to zejména na e-shopu samotného výrobce. Tím je česká společnost Advance Nutraceutics, v jejímž sortimentu najdeme například oblíbené doplňky stravy pro zvýšení libida a zlepšení erekce

Deklarované účinky produktu Prostalex

Jak jsme již naznačili, Prostalex je čistě přírodní produkt a nejedná se tak syntetické léčivo, pro jehož nákup bychom potřebovali lékařský předpis. Zároveň je tak třeba brát deklarované účinky s mírnou rezervou – pro přírodní doplňky stravy je totiž typický právě pomalejší nástup účinků, které mohou být rovněž mírně slabší než u léků na předpis.

V případě Prostalexu výrobce mezi účinky uvádí zejména podporu zdravého fungování prostaty. V praxi by tak měl zejména snížit četnosti nočních výprav na záchod a také snížit nepříjemné pnutí v podbřišku, které zbytnělou prostatu často doprovází. Jaké jsou další nejlepší přípravky na prostatu.

Složení Prostalexu

Deklarované účinky rovněž podporuje složení, které je bohaté na látky, jež působí právě na prostatu a močový trakt. Konkrétně se jedná o extrakt ze serenoe plazivé (saw palmetto), slivoně africké a kopřivy dvoudomé a tzv. beta-sitosteroly. 

Saw Palmetto

Jedná se o extrakt z palmy rostoucí v Severní Americe, která obsahuje řadu látek prospěšných při obtížích se zvětšenou prostatou. Kromě toho při dlouhodobém užívání podporuje zdraví močových cest. Některé zdroje rovněž uvádějí vliv na funkčnost reprodukčního systému. Jelikož se jedná o hlavní účinnou látku, v produktu má největší zastoupení, a to 320 miligramů na jednu kapsli.

Slivoň africká

Slivoň africká neboli Pygeum Africanum, z jejíž kůry je získáván extrakt obsažen v Prostalexu, roste převážně ve středních a jižních oblastech Afriky. Podobně jako Saw Palmetto má pozitivní vliv na zdraví prostaty, močových cest, a především močového měchýře. Doporučována je jak v případě prostatidity, tak benigního zvětšení prostaty. V jedné tabletě najdeme 50 miligramů extraktu.

Kopřiva dvoudomá

Na močové cesty i zvětšenou prostatu má rovněž příznivý vliv kopřiva dvoudomá. Obsahuje látky, které podporují normální funkci ledvin a zároveň podporuje vylučování toxinů z organismu. Jedna kapsle obsahuje 50 miligramů extraktu z kopřivy. 

Beta-sitosteroly 

Poslední složkou produktu jsou tzv. beta-sitosteroly. Tyto rostlinné látky najdeme například v ovoci, zelenině či ořeších. Kromě vlivu na prostatu byla prokázána například schopnost snižovat hladinu špatného cholesterolu v krvi či snižovat záněty prostaty. Jedna kapsle Prostalexu obsahuje celkem 20 miligramů beta-sitosterolů.

Balení a dávkování

Produkt je zabalen v poměrně nenápadné plastové lahvičce, která obsahuje celkem 60 kapslí. Vzhledem k tomu, že výrobce doporučuje dlouhodobé užívání jedné kapsle denně, tak produkt vydrží dva měsíce. To je vzhledem k ceně mezi 350 a 500 Kč (v závislosti na e-shopu, kde Prostalex zakoupíte – na oficiálním webu Prostalex momentálně k dostání s 30% slevou) opravdu vysoké číslo. 

Má Prostalex vedlejší účinky?

Vzhledem k přírodnímu složení nemá produkt žádné negativní vedlejší účinky ani kontraindikace. Zároveň neobsahuje, lepek, laktózu ani mléčnou bílkovinu. Vyhnout by se tak jeho užívání měli pouze osoby s alergií na některou ze složek, případně také ženy a děti. Pokud si nejste jistí vhodností kombinace s některými léky, které užíváte, konzultujte nejprve konzumaci Prostalexu s vaším lékařem. 

Zkušenost s Prostalexem

Plusové body musíme Prostalexu udělit nejen za příznivý vliv na samotnou prostatu, ale také močový systém a ledviny. Na druhou stranu je potřeba říci, že pro citelnou úlevu je přípravek opravdu nutné užívat pravidelně a dlouhodobě. S prvním zlepšením můžete počítat přibližně dva týdny od počátku užívání. Doporučit ho můžeme také jako formu prevence v případě, že se u vás objevují první příznaky zvětšené prostaty.

Podobné příspěvky

2 Komentáře

    1. Ahoj Adame,

      ano, váš aktuální psychický stav (energičnost, stres…) může mít velký vliv na vaši schopnost dosáhnout a udržet pevný stav. Stres, úzkost a deprese mohou všechny ovlivnit vaši sexuální funkci. Pokud máte nějaké obavy o své psychické zdraví, měli byste se obrátit na lékaře nebo psychologa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *